West Ham pogodzony z losem. Szansa dla Juventusu

Filip Kostic
Pressfocus Na zdjęciu: Filip Kostic

Filip Kostic miał wzmocnić West Ham United. Londyńczycy sprowadzą jednak innego gracza na tę pozycję. Dzięki temu Serba może pozyskać Juventus.

  • West Ham był nastawiony, że ich szeregi zasili Filip Kostic
  • Serb nie chce jednak trafić do Premier League
  • 29-latek woli trafić do Juventusu, który walczy o zawodnika

West Ham zdecydował się na innego zawodnika

Filip Kostic to piłkarz, którego umiejętności wzbudzają duży podziw. Zawodnik Eintrachtu Frankfurt, który w listopadzie skończy 30 lat, w minionym sezonie błyszczał w Lidze Europy. Został wybrany MVP tych rozgrywek, a jego zespół wygrał te rozgrywki. Nie dziwi zatem fakt, że transferu Serba chciał West Ham. Kostić prawdopodobnie wzmocni jednak Juventus.

29-latek znalazł się na celowniku turyńczyków już na początku letniego okna transferowego. Sprawa się jednak przeciągała, a klub z Serie A miał pilniejsze pozycje do wzmocnienia. Dzięki temu do gry wkroczył West Ham, który dogadał się z Eintrachtem. Problem pojawił się po stronie Kosticia. Serb wolał wzmocnić Juventus. Ten scenariusz znów stał się realny. Londyński klub aktywował klauzulę odstępnego (17,5 miliona funtów), którą w Burnley miał Maxwel Cornet. To Iworyjczyk ma pomóc Młotom w odnoszeniu sukcesów.

Kostic ma już ustalone warunki kontraktu z Juventusem. Turyńczycy mają mu płacić trzy miliony euro za sezon, informuje Alfredo Pedulla. Z kolei Romeo Agresti dodaje, że w najbliższych godzinach włoski klub złoży Eintrachtowi oficjalną ofertę transferu 29-latka, który ma kosztować kilkanaście milionów euro.

Czytaj także: W kolejce do gwiazd. Kto zostanie odkryciem sezonu Premier League?

Komentarze