Werner na wylocie z RB Lipsk. Może wrócić do Londynu

Timo Werner stracił miejsce w składzie RB Lipsk, a dyrektor klubu zasugerował, że napastnik może odejść już zimą. 27-latkiem interesują się trzy kluby z Londynu: Crystal Palace, Fulham i West Ham United.

Timo Werner
Obserwuj nas w
IMAGO / Christian Schroedter Na zdjęciu: Timo Werner
  • Timo Werner nie jest już pierwszoplanową postacią w RB Lipsk
  • Na tę sytuację złożył się kiepski poprzedni sezon i solidne letnie wzmocnienia Byków
  • 27-latek może odejść już zimą. Interesują się nim kluby z Londynu, choć nie tak wielkie, jak Chelsea, w której kiedyś występował

Premier League znowu opcją dla Wernera? “Jeśli ktoś chce czegoś innego, poradzimy z tym sobie”

Timo Werner dał się poznać szerokiej publice w 2016 roku. To wtedy zdecydował się przyjąć ofertę z RB Lipsk, które szykowało się do swojego pierwszego w historii sezonu w Bundeslidze. Napastnik kosztował 23 miliony euro, ale spełnił swe zadanie. Został jednym z najgroźniejszych snajperów w rozgrywkach, zanim latem 2020 roku przeniósł się za 53 miliony euro do Chelsea.

Jego pobyt na Stamford Bridge okazał się jednak kompletną klapą, przynajmniej pod względem wyników indywidualnych. Spędził w Londynie dwa nieudane lata, po czym wrócił do Lipska – już zaledwie za 20 milionów euro. W minionym sezonie nie pokazał się jednak z tak dobrej strony, jak w przeszłości. Strzelił zaledwie dziewięć ligowych goli – to jego najgorszy dorobek od kampanii 2015/2016. Tę spędził jeszcze w VfB Stuttgart.

Obecnie trwający sezon to dalsza degradacja Werera na Red Bull Arena. Jest tylko rezerwowym, bo musiał odstąpić miejsce Benjaminowi Sesko, Loisowi Opendzie i Xaviemu Simonsowi. Nawet dyrektor Byków zasugerował, że 27-latek może już zimą odejść z klubu.

Timo jest częścią drużyny, która musi radzić sobie z rywalizacją. Przechodzi przez trudny okres, a my go wspieramy. Nie zawsze czekają nas tylko promienie słońca i róże. Będziemy mieli graczy, którzy będą chcieli spróbować czegoś innego. Zmierzymy się z tym. W sposób otwarty i klarowny. Jeśli ktoś ma inny pomysł na siebie i zechce spróbować czegoś innego, poradzimy z tym sobie – powiedział Rouven Schroder.

Jak donosi portal 90min, najprawdopodobniejszy wydaje się obecnie powrót napastnika do Londynu. Interesują się nim West Ham United, Crystal Palace i Fulham. Niewykluczone zatem, że niebawem znów ujrzymy Niemca w Premier League.

Werner wystąpił w tym sezonie w 13 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich dwie bramki i asystę.

Czytaj więcej: Alarm w Realu Madryt, jeden z liderów z kontuzją

Komentarze