Utalentowany napastnik wypożyczony z City

Liam Delap
PressFocus Na zdjęciu: Liam Delap

Liam Delap po raz drugi w tym sezonie opuści Manchester City i uda się na wypożyczenie do klubu z Championship. Poprzednie półrocze utalentowany napastnik spędził w Stoke City, natomiast teraz założy koszulkę Preston North End.

  • Utalentowany napastnik opuszcza City – Liam Delap został wypożyczony do Preston North End
  • W poprzednim półroczu 19-latek na tej samej zasadzie występował w Stoke City
  • W barwach The Potters strzelił trzy gole w 23 meczach

Wypożyczenie z szansą na kolejne gole

Liam Delap to syn legendy Stoke City, Rory’ego Delapa. Wychowanek Manchesteru City gra na zupełnie innej pozycji niż ojciec, który skończył karierę w 2013 roku. Delap senior, znany z niesamowitych wyrzutów piłki z autu, występował jako środkowy pomocnik, natomiast Liam to dziewiątka. 19-latek zdążył już zadebiutować w barwach Obywateli i zaliczył sześć występów w seniorskiej ekipie The Citizens, natomiast w poszukiwaniu regularnej gry i rozwoju po raz drugi w tym sezonie opuszcza Etihad.

Pierwszą połowę rozgrywek Liam Delap spędził w Stoke. W drużynie z Bet365 Stadium rozegrał 23 mecze, w których zanotował trzy gole. Teraz młodzieżowy reprezentant Anglii będzie odpowiedzialny za zdobywanie bramek dla Preston North End, które w tabeli Championship plasuje się na 10. miejscu, a do miejsc gwarantujących udział w play-offach o Premier League traci tylko dwa punkty. The Lilywhites mogą być względnie zadowoleni pozycji w tabeli, jednak z pewnością chcą poprawić swój dorobek strzelecki. 24 trafienia to obecnie dopiero 23. wynik w całej stawce.

Odejście Liama Delapa nastąpiło niedługo po tym, jak jego ojciec w zrezygnował z roli trenera pierwszego zespołu The Potters.

Komentarze