Everton bliski finalizacji trzech transferów

Conor Coady
Pressfocus Na zdjęciu: Conor Coady

Everton do tej pory by wyjątkowo bierny na rynku transferowym. Drużyna, która w zeszłym sezonie walczyła o utrzymanie niemal do ostatniej kolejki nie zagwarantowała sobie zbyt wielu wzmocnień, co wzbudzało wątpliwości kibiców. Fabrizio Romano przekazał, że The Toffees są bliscy pozyskania Amadou Onany i Conora Coady’ego.

  • W lipcu Everton zagwarantował sobie jedynie dwa transfery bezgotówkowe i jedno wypożyczenie
  • Na zdecydowanie więcej liczył Frank Lampard, który nie ma łatwej pracy w zespole The Toffees
  • Zespół z Liverpoolu jest bliski finalizacji na początku sierpnia trzech poważnych wzmocnień

Everton zagęszcza ruchy w sierpniu

Lipiec w biurach Evertonu nie był zbyt pracowitym miesiącem. Bo czy można takim nazwać sprowadzenie jedynie w ramach transakcji bezgotówkowej Jamesa Tarkowskiego, Dwighta McNeila i wypożyczenie Rubena Vinagre? Niezbyt zadowolony był również Frank Lampard, któremu zarząd obiecał odpowiednie transfery przed nowym sezonem.

Wiele wskazuje na to, że pod tym względem klub będzie dużo aktywniejszy w sierpniu. Fabrizio Romano przekazał, że The Toffees przygotowują się do pozyskania Amadou Onany z Lille i Conora Coady’ego z Wolverhampton. Anglik jest absolutnym priorytetem dla Lamparda. Od jakiegoś czasu trwają również negocjacje z Paris-Saint Germain tytułem pozyskania Idrissy Gueya. 

Włoski dziennikarz uważa, że wszystkie transakcje są bliskie domknięcia, a Everton niedługo będzie mógł ogłosić pozyskanie trzech istotnych zawodników. Byłaby to świetna wiadomość dla sztabu szkoleniowego. Kadra na nowy sezon jest wąska, a zespół z Liverpoolu zanotował już porażkę w pierwszej ligowej kolejce. 

Sprawdź: Media: Możliwa gigantyczna transakcja z udziałem PSG, Manchesteru City i FC Barcelony

Komentarze