Trwają pracę nad przyszłością Belottiego

Andrea Belotti
Andrea Belotti fot. PressFocus

Andrea Belotti może tego lata zmienić barwy klubowe. Sky Sport Italia donosi, że zawodnik znajduje się na celowniku Romy. Obecnie piłkarz jest związany z Torino, z którym ma umowę ważną do końca czerwca 2022 roku.

  • Andrea Belotti niewykluczone, że wkrótce rozstanie się z klubem z Turynu
  • Trwają pracę nad nową umową dla Włocha, ale chętna na jego pozyskanie jest też Roma
  • Zawodnik ma kontrakt ważny do końca czerwca przyszłego roku

Belotti niepewny swojej przyszłości

Andrea Belotti wkrótce ma przeprowadzić rozmowę z prezydentem Torino Urbanem Cairo. Po niej ma się rozstrzygnąć, czy zawodnik podpisze nową umowę, czy rozstanie się z klubem z Turynu.

Przede wszystkim chętny na pozyskanie włoskiego napastnika jest Jose Mourinho, który od początku lipca jest opiekunem Giallorossich. Torino podobno wyceniło zawodnika na 30 milionów euro.

Tymczasem rzymianie są gotowi przeznaczyć na transakcję z udziałem Belottiego mniej więcej 15-18 milionów euro. Trener ekipy z Turynu Ivan Jurić niechętnie podchodzi jednak do tematu rozstania z zawodnikiem.

– To świetny piłkarze. Podoba mi się jego sposób gry. W ostatnim sezonie był wartością dodaną dla drużyny. To nie tylko nasz napastnik, ale też kapitan zespołu i prawdziwy lider drużyny – mówił szkoleniowiec Torino w dniu swojej prezentacji w nowym klubie.

Belotti w ostatniej kampanii rozegrał łącznie 35 meczów, w których zdobył 13 bramek. 27-latek dołączył do teamu ze Stadio Olimpico w 2015 roku z Palermo. Jak dotąd w Serie A wystąpił w 248 meczach, strzelając w nich 98 goli.

Czytaj więcej: Linetty niepewny przyszłości w Torino, Jurić ma się przyglądać Polakowi

Komentarze