Linetty niepewny przyszłości w Torino, Jurić ma się przyglądać Polakowi

Karol Linetty
Karol Linetty fot. PressFocus

Karol Linetty w trakcie najbliższego okienka transferowego może rozstać się z Torino. La Gazzetta dello Sport donosi na swoich łamach, że reprezentant Polski nie znajduje się w planach trenera Ivana Juricia na nową kampanię.

  • Zdaniem włoskich mediów ważą się losy Karola Linettego w Torino
  • Reprezentant Polski podobno nie znajduje się w planach Ivana Juricia
  • W ostatniej kampanii 26-latek rozegrał łącznie 30 spotkań, zdobywając w nich jedną bramkę

Karol Linetty może rozstać się z Torino

Karol Linetty został pozyskany przez klub z Turynu we wrześniu 2020 roku. Zwolennikiem transferu byłego piłkarza Lecha Poznań był Marco Giampaolo. Niemniej tego szkoleniowca w klubie ze Stadio Olimpico już nie ma, a przyszłość Linettego nie rysuje się w jaskrawych barwach.

Włoscy dziennikarze wydają się przekonani, że polski pomocnik niebawem pożegna się z Torino. Linetty w trakcie sezonu 2020/2021 wystąpił łącznie w 27 meczach, strzelając w nich jednego gola. Co ciekawe na koncie reprezentanta Polski nie ma nawet jednej asysty.

Kłopot w tym, że Torino może dużo stracić na Linettym. Zawodnik kosztował przedstawiciela Serie A ponad siedem milionów euro. Na dzisiaj raczej mało prawdopodobne jest, aby zawodnik mógł dać klubowi taki zysk w przypadku ewentualnego transferu.

Linetty przebywa aktualnie w Trójmieście, gdzie reprezentacja Polski będzie stacjonować w trakcie Euro. Biało-czerwoni już w najbliższy poniedziałek rozegrają pierwszy mecz na turnieju, mierząc się ze Słowacją. Kolejnymi przeciwnikami polskiej ekipy będą Hiszpanie i Szwedzi.

Czytaj więcej: Twitter po meczu Polska – Islandia: dobra końcówka to tylko makijaż

Komentarze