W poniedziałek badania Glika

Kamil Glik
Kamil Glik fot. Grzegorz Wajda

Coraz bliżej powrotu do Serie A jest reprezentant Polski Kamil Glik. O przenosinach 32-letniego defensora z AS Monaco do beniaminka z Benevento mówi się od dłuższego czasu. Wiele wskazuje jednak na to, że transfer zostanie sfinalizowany w nadchodzącym tygodniu.

Czytaj dalej…

Na poniedziałek zaplanowane zostały bowiem testy medyczne, które Kamil Glik przejdzie w Rzymie – poinformował dziennikarz Sky Sport Italia Gianluca Di Marzio. Jeżeli te wypadną dobrze, to nic nie powinno stanąć na przeszkodzie w finalizacji transferu.

Porozumienie osiągnięte?

Przedstawiciele Benevento prawdopodobnie osiągnęli już porozumienie, zarówno z dotychczasowym klubem Glika – AS Monaco, jak i samym piłkarzem. Według wcześniejszych medialnych doniesień, beniaminek Serie A jest gotowy zapłacić za doświadczonego Polaka trzy miliony euro plus bonusy.

Powrót do Włoch

Jeżeli transfer dojdzie do skutku, dla Glika będzie to powrót do Włoch po czteroletniej przerwie. Na Półwyspie Apenińskim polski obrońca występował w barwach takich klubów jak US Palermo, AS Bari i FC Torino. We włoskich zespołach rozegrał łącznie 192 mecze, zdobywając 13 bramek.

Latem 2016 roku Glik za 11 milionów euro przeszedł do AS Monaco. We francuskim zespole wystąpił 167 razy, strzelając 14 bramek.

Komentarze