Douglas Costa
Douglas Costa fot. Grzegorz Wajda

Media: Brazylijski skrzydłowy wróci do Bayernu!

Marc Roca podpisał już kontrakt z Bayernem Monachium, a w poniedziałek może to zrobić kolejnych trzech zawodników. Jak informuje Kicker, do drużyny Hansiego Flicka mają dołączyć nie tylko Eric Maxim Choupo-Moting i Bouna Sarr, ale również Douglas Costa. Dla doświadczonego Brazylijczyka będzie to powrót do bawarskiego klubu po trzyletniej przerwie.

Czytaj dalej…

Ostatnie dni transferowego okna są bardzo intensywne dla przedstawicieli Bayernu, którzy są zdeterminowani do wzmocnienia drużyny, którą czeka bardzo intensywny sezon. W niedzielę nowym piłkarzem mistrzów Niemiec został Marc Roca, który do Monachium przeniósł się na zasadzie definitywnego transferu z Espanyolu Barcelona.

W poniedziałek kontrakty z klubem mają również podpisać 31-letni napastnik Eric Maxim Choupo-Moting, który ma być dublerem dla Roberta Lewandowskiego, a także 28-letni obrońca Olympique Marsylia Bouna Sarr, który wzmocni prawą stronę defensywy. To jednak nie wszystko. Bayern jest bowiem zdecydowany sprowadzenie nowego skrzydłowego, co jest jednym życzeń trenera Hansiego Flicka.

Douglas Costa zamiast Hudsona-Odoia

W ostatnich dniach Bayern prowadził rozmowy z Chelsea w sprawie wypożyczenia 19-letniego Calluma Hudsona-Odoia, ale londyński klub nie chce rozstawać się zawodnikiem. W związku z tym, jak informuje Kicker, Bawarczycy zamierzają sięgnąć po występującego obecnie w Juventusie Douglasa Costę.

30-letni Brazylijczyk, którego kontrakt z Juventusem obowiązuje do czerwca 2022 roku, ma trafić do Monachium na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Dla Brazylijczyka będzie to powrót do Bayernu Monachium, w którym występował w latach 2015-2017. W niemieckiej drużynie rozegrał łącznie 77 spotkań, zdobywając nich 14 bramek.

Latem 2017 roku przeszedł, początkowo na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu za 40 milionów euro, do Juventusu. W zespole z Turynu wystąpił do tej pory 103 razy, zdobywając 10 bramek.

Komentarze