Douglas Luiz
Douglas Luiz PressFocus

Giganci europejskiej piłki chcą piłkarza Aston Villi

Douglas Luiz to jeden z zawodników, którym zainteresowane są czołowe kluby ze Starego Kontynentu. Brazylijczyk ostatnio był co prawda łączony z transferem do Manchesteru City, którego barwy reprezentował już w przeszłości. Okazuje się jednak, że piłkarza chce mieć w swoich szeregach także mistrz Włoch.

Czytaj dalej…

Douglas Luiz aktualnie broni barw Aston Villi, do której trafił latem 2019 roku. W szeregach teamu z Villa Park piłkarz rozegrał już 52 spotkania. Chociaż ma kontrakt ważny z klubem do 2023 roku, to już zaczynają się pojawiać głosy, że niebawem utalentowany 22-latek znów zmieni pracodawcę.

TuttoMercatoWeb.com sugeruje na swoich łamach, że Juventus FC wydaje się poważnie zainteresowany zawodnikiem, który pozwoliłby wzmocnić w ekipie z Piemontu rywalizację w środku pola. Co prawda ostatnio do Juventusu dołączył Arthur, mogący grać jako środkowy pomocnik. Niemniej turyński klub wciąż szuka wzmocnień na tej pozycji.

Swego czasu dużo media pisały o tym, że do Juventusu może wrócić Paul Pogba. Ostatnio został poruszony temat ewentualnego transferu Manuela Locatelliego do ekipy z Piemontu. Piłkarz Aston Villi jest natomiast ciekawą, ale przede wszystkim tańszą alternatywą. Wartość zawodnika szacowana jest na mniej więcej 27 milionów euro.

Kłopotem dla Juve może być jednak to, że Manchester City podobno analizuje temat odzyskania piłkarza, którego sprzedał do Aston Villi latem minionego roku. Klub z Etihad Stadium według medialnych doniesień zapewnił sobie w umowie z The Villans możliwość odkupienia zawodnika.

Przypomnijmy, że Man City sprowadził zawodnik do Europy w 2017 roku, pozyskując go z Vasco da Gama.

Komentarze