Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Beniaminek Premier League sięga po Lookmana

Ademola Lookman jest bliski powrotu na boiska Premier League. Zaawansowane rozmowy w sprawie pozyskania na zasadzie wypożyczenia 22-letniego zawodnika RB Lipsk prowadzą przedstawiciele beniaminka Fulham.

Czytaj dalej…

Lookmana zabrakło w kadrze RB Lipsk na sobotnie ligowe spotkanie z Bayerem Leverkusen właśnie ze względu na toczące się między klubami negocjacje. Ich finalizacji można spodziewać się na początku przyszłego tygodnia.

Były reprezentant angielskiej młodzieżówki rok temu został wykupiony przez RB Lipsk z Evertonu za 18 milionów euro, ale ostatniego sezonu nie może zaliczyć do udanych. W drużynie prowadzonej przez Juliana Nagelsmanna rozegrał tylko 11 meczów w Bundeslidze, nie prezentując się już tak dobrze, jak to miało miejsce w trakcie wypożyczenia do RB Lipsk w drugiej połowie sezonu 2017/18, kiedy pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców w 11 występach.

Wiele wskazuje na to, że sezon 2020/21 Lookman spędzi na boiskach Premier League, na których występował w barwach Evertonu, do którego dołączył w styczniu 2017 roku z Charltonu Athletic. Do tej pory w angielskiej ekstraklasie wystąpił 36 razy, zdobywając jednego gola.

Komentarze