Tottenham pewny swego w walce o reprezentanta Anglii

Tottenham długo walczył o Jamesa Maddisona z Newcastle United. Teraz, gdy Sroki przeniosły swe zainteresowanie na Sandro Tonaliego, Spurs są pewni zakontraktowania reprezentanta Anglii.

James Maddison
Obserwuj nas w
IMAGO / Joe Giddens Na zdjęciu: James Maddison
  • Leicester City liczyło na długą licytację o Jamesa Maddisona
  • Z niej wypisało się jednak Newcastle United, które niebawem sprowadzi Sandro Tonaliego
  • Ostatnio Lisy odrzuciły ofertę Spurs w wysokości 60 milionów euro za Anglika. Kolejnej propozycji nie będą mogły już jednak odrzucić lekką ręką

Milan niechcący zrobił Tottenhamowi przysługę?

Tottenham w minionych miesiącach mocno zabiegał o Jamesa Maddisona. Gdy Leicester City spadło z Premier League, stało się jasne, iż reprezentant Anglii zmieni barwy klubowe. Lisy zamierzają jednak wycisnąć z jego odejścia, jak najwięcej. Dlatego też liczyły na długą licytację pomiędzy Spurs, a Newcastle United. Sroki marzyły o 26-latku, ale po przedłużających się negocjacjach zwróciły swoją uwagę gdzie indziej. Według licznych mediów, sprowadzenie Sandro Tonaliego z AC Milan na St. James’ Park jest już tylko  kwestią czasu.

Wobec tego Tottenham nabrał pewności w sprawie kupna Maddisona. Niedawno Leicester City odrzuciło ofertę z północnego Londynu, opiewającą na około 60 milionów euro. Teraz, gdy jeden z wielkich zainteresowanych odpadł z wyścigu, klub nie będzie mógł odrzucić takiej propozycji bez większego namysłu. Spurs zamierzają zamknąć operację w najbliższych tygodniach.

Maddison w minionym sezonie rozegrał 32 spotkania we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich dziesięć bramek i dziewięć asyst.

Zobacz też: PSG szykuje się na odejście Mbappe. Ogromna oferta za gwiazdę Serie A.

Komentarze