To byłby prawdziwy hit! Xavi zauroczony wschodzącą gwiazdą Manchesteru City

Julian Alvarez to jeden z najważniejszych piłkarzy Manchesteru City. Barcelona traktuje go jako cel transferowy i wymarzony kandydat na następcę Roberta Lewandowskiego.

Julian Alvarez
Obserwuj nas w
fot. Imago/NurPhoto Na zdjęciu: Julian Alvarez
  • FC Barcelona powoli rozgląda się za następcą Roberta Lewandowskiego
  • Marzeniem Xaviego Hernandeza jest sprowadzenie Juliana Alvareza
  • Manchester City nie ułatwi Dumie Katalonii tej operacji

Alvarez marzeniem trenera Barcelony

Robert Lewandowski jest aktualnie numerem jeden w ataku FC Barcelony. Klub natomiast stara się już skonstruować konkretny plan na przyszłość i znaleźć idealnego kandydata, który docelowo zastąpi reprezentanta Polski. Na Camp Nou na pewno trafi Vitor Roque, lecz z uwagi na młody wiek Brazylijczyka i fakt, że nie zagrał jeszcze żadnego meczu w Europie, ten ruch nie daje gwarancji sukcesu. Blaugrana pragnie pozyskać gracza, co do którego jakości i przydatności nie będzie żadnych wątpliwości.

“Sport” przekazał, że Xavi Hernandez jest wielkim fanem Juliana Alvareza, grającego obecnie w Manchesterze City. W minionym sezonie Argentyńczyk był głównie rezerwowym Erlinga Haalanda, natomiast teraz Pep Guardiola stara się znaleźć na boisku miejsce dla obu tych zawodników.

Alvarez spisuje się świetnie i wyrasta powoli na gwiazdę mistrza Anglii. Barcelona bardzo chciałaby mieć go w swoich szeregach, co oczywiście będzie bardzo trudne. Kontrakt 23-latka obowiązuje do połowy 2028 roku, a Manchester City nie zamierza się z nim rozstawać. Duma Katalonii może jedynie spróbować przekonać zawodnika do słuszności zmiany otoczenia i przeniesienia się do Hiszpanii.

Zobacz również: Tottenham rezygnuje z transferu gwiazdy Brentford. Skupił uwagę na innym piłkarzu

Komentarze