Liverpool postara się wyprzedzić Barcelonę i sprowadzić nowego pomocnika

Zgodnie z informacjami dziennikarzy Football Insider, Liverpool planuje wykorzystać wahanie FC Barcelony i postarać się o transfer Rubena Nevesa. The Reds wciąż czekają jednak na ostateczną decyzję Blaugrany.

Ruben Neves
Pressfocus Na zdjęciu: Ruben Neves
  • Ruben Neves osiągnał już wstępne porozumienie w sprawie transferu do FC Barcelony
  • Xavi wciąż nie jest przekonany do pomocnika, podczas gdy klub pracuje nad zmniejszeniem limitu wynagrodzeń
  • Przejąć Portugalczyka może Liverpool. The Reds potrzebują wzmocnień w drugiej linii, a Juergen Klopp ceni sobie gracza Wolverhampton

Komu bardziej zależy na Rubenie Nevesie?

Wiele źródeł podaje, że Ruben Neves jest już po słowie z FC Barceloną. Portugalczyk chciałby dołączyć do ekipy Dumy Katalonii, jednak Xavi wciąż nie jest przekonany co do transferu pomocnika. W jego miejsce widziałby innych zawodników. Faworytem trenera jest Martin Zubimendi.

Barca wciąż musi zredukować limit wynagrodzeń, przez co operacja sprowadzenia Rubena Nevesa się opóźnia. To wykorzystać chce Liverpool. Dziennikarze Football Insider przekazali, że The Reds myślą o sprowadzeniu Portugalczyka. 

Latem z klubem z Anfield pożegna się przynajmniej trzech pomocników. Stworzy to sporą dziurę w środku pola. Juergen Klopp przekazał działaczom, że Ruben Neves profilem pasuje do jego koncepcji. Liverpool czeka zatem na rozwój wypadków i uważnie śledzi działania Azulgrany. 

Sprawdź: Barca dmucha na zimne. Pomocnik nie zagra do końca sezonu

Komentarze