Szybkie rozstanie z Bayernem? Bramkarz nie podejmie walki z legendą?

Niebawem Manuel Neuer wróci do zdrowia po złamaniu nogi i znów będzie faworytem do gry w wyjściowej jedenastce Bayernu Monachium. Wobec postępującej rehabilitacji, szeregi Bawarczyków latem może opuścić Yann Sommer - donosi "Bild".

Yann Sommer
fot. PressFocus Na zdjęciu: Yann Sommer
  • Yann Sommer trafił do Bayernu na początku 2023 roku
  • Po zaledwie kilkumiesięcznym pobycie w Monachium może związać się z nowym klubem
  • Szwajcar obawia się rywalizacji o miejsce w składzie z Manuelem Neuerem

Bayern dalej będzie stawiał na legendę?

Tuż po mistrzostwach świata w Katarze władze Bayernu Monachium musiały zmierzyć się z poważnym problemem. Po odpadnięciu z turnieju Manuel Neuer wybrał się na krótki urlop, w trakcie którego złamał nogę i wypisał się z gry do końca sezonu. Konieczne było znalezienie następcy, dzięki któremu zespół nie straci zbyt dużo na jakości.

Po długich namysłach i negocjacjach wybór finalnie padł na Yanna Sommera, który przez lata robił furorę w barwach Borussii Moenchengladbach. Szwajcar w Bawarii tak dobrze już nie wyglądał, popełniając kilka niewymuszonych błędów

Wielu bramkarzy zimą rezygnowało z transferu do Bayernu, obawiając się utraty miejsca w składzie po powrocie Neuera do zdrowia. Sommer deklarował gotowość do rywalizacji z legendarnym Niemcem, natomiast jego przeciętna dyspozycja stawia go w trudnym położeniu.

“Bild” sugeruje, że ostatecznie do walki o skład nie dojdzie, gdyż Sommer opuści Monachium już tego lata. Ma on świadomość, że nie zaprezentował się z najlepszej strony, a kibice będą domagać się między słupkami Neuera.

Zobacz również: Gigantyczne plany Man Utd. Gwiazdy angielskiej piłki trafią na Old Trafford?

Komentarze