Juventus zdecydował. Jasna przyszłość Arkadiusza Milika

Arkadiusz Milik
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik mimo powracających problemów zdrowotnych rozgrywa udany sezon w barwach Juventusu. Zdaniem dziennikarzy La Gazzetta dello Sport władze Starej Damy podjęły decyzję o wykupieniu reprezentanta Polski z Olympique Marsylia. 

  • Arkadiusz Milik zdążył zaskarbić sobie sympatię kibiców Juventusu
  • Reprezentant Polski dobrze radzi sobie na wypożyczeniu
  • Władze Starej Damy podjęły decyzję o wykupieniu napastnika

Juventus wkrótce opublikuje komunikat ws. Arkadiusza Milika

Wypożyczenie do Juventusu okazało się trafną decyzją Arkadiusza Milika. Polar rozgrywa bardzo dobry sezon w barwach Starej Damy i jest drugim najlepszym strzelcem zespołu za Dusanem Vlahoviciem. 28-latek dobrze czuje się w Turynie i chciałby zostać w zespole na dłużej.

Formalnie Milik pozostaje wciąż zawodnikiem Olympique Marsylii, jednak obie strony zdają się zdecydowane na zakończenie współpracy. Składają się na to również informacje przekazane przed redakcję La Gazzetta dello Sport. Zdaniem jej dziennikarzy, reprezentant Polski zostanie przez Juventus wykupiony.

Wcześniej o takim scenariuszu informował Fabrizio Romano. Włoskie media są już pewne, że Milik zostanie na stałe w Turynie, a Juventus wkrótce ogłosi oficjalnie o wykupieniu go. Niepewna natomiast jest przyszłość Dusana Vlahovicia, który może zostać sprzedany. Serbem interesuje się wiele zespołów, a Bianconeri mogą zdecydować się na rozstanie z nim za niemałą kwotę. 

W tym sezonie Arkadiusz Milik rozegrał 25 meczów w barwach Starej Damy. Gdyby nie problemy zdrowotne 28-latka, ta liczba byłaby zapewne dużo większa. Jego bilans to osiem goli i jedna asysta. Bianconeri mają opcję wykupienia go za ok. 7 milionów euro.

Komentarze