Luis Campos zdradził, czemu Dembele nie przeszedł do PSG

Ousmane Dembele
PressFocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele

Ousmane Dembele w tym sezonie jest jednym z najważniejszych dla Xaviego zawodników FC Barcelony. Jeszcze kilka tygodni temu pozostanie Francuza w Barcelonie wcale nie było jednak takie pewne. Skrzydłowy przymierzany był wówczas do gry w PSG lub Chelsea. Dyrektor sportowy mistrza Francji opowiedział w ostatnim wywiadzie, dlaczego Paryżanie nie sprowadzili skrzydłowego.

  • Ousmane Dembele latem był łączony z kilkoma klubami po tym jak wygasł jego kontrakt z Barceloną
  • Francuz ostatecznie podpisał nową umowę, ale bliski był przenosin do PSG
  • Dyrektor sportowy mistrza Francji zdradził, czemu skrzydłowy nie przeniósł się do Paryża

Campos nie był zdecydowany na transfer Dembele

Ousmane Dembele w kampanii 2022/23 jest jednym z najczęściej grających piłkarzy FC Barcelony. Gra ofensywna Dumy Katalonii w dużej mierze opiera się na dynamicznych zejściach Francuza do środka. Skrzydłowy w tym sezonie w ośmiu meczach zanotował dwa trafienia i cztery asysty, a sztab szkoleniowy jest zadowolony z jego postawy.

Zaledwie kilka tygodni temu ważyły się dalsze losy Francuza w Barcelonie. Problemem było porozumienie ws. nowego kontraktu, który klub oferował zawodnikowi. Dembele od początku gotowy był na przedłużenie współpracy, jednak wszystko blokował jego agent– Moussa Sissoko. Chciał on wynegocjować najkorzystniejsze dla siebie warunki, dlatego oferował swojego klienta także innym zespołom. Wśród nich było PSG, a także Chelsea.

W pewnym momencie media spekulowały, że Dembele może trafić do ekipy z Paryża. Według plotek współpracy ze skrzydłowym Barcy chciał Kylian Mbappe. Na tym się jednak skończyło. Na kilka tygodni po zamieszaniu związanym z przyszłością gracza głos ws. jego niedoszłego transferu zabrał dyrektor sportowy PSG, Luis Campos.

– Nie zatrudniliśmy Dembele bo jest skrzydłowym, a my gramy innym systemem. Uwielbiam go, jest świetnym piłkarzem, ale mieliśmy inne plany – stwierdził.

Co ciekawe, kiedy zarząd Paryżan prowadził rozmowy z agentem Dembele, dyrektorem sportowym klubu był jeszcze wówczas Leonardo. Luis Campos nie był zdecydowany na pozyskanie Francuza.

U nas też: Inter rozpoczyna rozmowy z czołowym obrońcą

Komentarze