Skriniar podjął decyzję na temat przyszłości

Milan Skriniar z Superpucharem Włoch
PressFocus Na zdjęciu: Milan Skriniar z Superpucharem Włoch

L’Equipe przekonuje, że Milan Skriniar zdecydował się dołączyć latem do Paris Saint-Germain. Tym samym przedłużające się negocjacje z Interem Mediolan zakończyły się niepowodzeniem.

  • Kontrakt Milana Skriniara z Interem Mediolan obowiązuje zaledwie do końca sezonu
  • Nerazzurri non stop zabiegali o przedłużenie współpracy ze Słowakiem
  • Ten zdecydował się jednak przyjąć intratną ofertę z Paris Saint-Germain, do którego dołączy latem

Skriniar przeprowadzi się do Paryża

Saga związana z ewentualnym odejściem Milana Skriniara z Interu Mediolan trwa już od wielu miesięcy. Kontrakt reprezentanta Słowacji z Nerazzurrimi obowiązuje zaledwie do końca bieżącego sezonu. 27-latek stanowi filar defensywy zespołu Simone Inzaghiego, nie może zatem dziwić, że klub mocno naciska na przedłużenie współpracy. Rozdźwięk pomiędzy oczekiwaniami finansowymi gracza, a możliwościami mediolańczyków był jednak spory. Tym bardziej, że poprzedniego lata o Skriniara starało się Paris Saint-Germain, oferujące mu znaczną podwyżkę.

Inter odrzucił ofertę paryżan latem; niedawno informowano też, że Włosi zamierzają zaryzykować. Nie chcieli sprzedawać obrońcy zimą, tylko spróbować dojść z nim do porozumienia. Jeśli nie zdołaliby się dogadać, piłkarz odszedłby za darmo kilka miesięcy później. L’Equipe donosi, że taki scenariusz jest najprawdopodobniejszy. 27-latek doszedł już bowiem ponoć do słownego porozumienia z PSG.

Francuski dziennik nie przekreśla jednak szans na przyspieszenie tej operacji. Paryżanie są w stanie zapłacić zimą 10-15 milionów euro. Nie wiadomo jeszcze, jaką decyzję podejmie Inter. Niedawno słowacki obrońca pomógł drużynie sięgnąć po Superpuchar Włoch. Być może Włosi stwierdzą, że lepiej powalczyć z nim o dalsze trofea, niż zarobić na nim niewielką kwotę tej zimy.

Negocjacje ze Skriniarem w sprawie nowego kontraktu? Nie spieszymy się z wyciąganiem wniosków. Jesteśmy skoncentrowani, zawodnik jest spokojny i podejmie świadomą decyzję. To poważny i profesjonalny piłkarz, więc z optymizmem patrzymy na wynik negocjacji – przekonywał niedawno Giuseppe Marotta.

Skriniar rozegrał w tym sezonie 26 spotkań dla Interu na wszystkich frontach. Zanotował w nich jedną asystę.

Zobacz też: Kiwior czwartym polskim Kanonierem.

Inter Mediolan
Empoli
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 23 stycznia 2023 20:43.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze