Sevilla i Tottenham sfinalizowały wymianę

Bryan Gil
Bryan Gil PressFocus

Tottenham Hotspur i Sevilla sfinalizowały w poniedziałek zapowiadaną wymianę zawodników. Do londyńskiego klubu trafił skrzydłowy Bryan Gil, natomiast w przeciwnym kierunku powędrował Erik Lamela.

  • Bryan Gil został nowym zawodnikiem Tottenhamu Hotspur, natomiast Erik Lamela przeniósł się w ramach rozliczenia do Sevilli
  • Sevilla otrzyma od Tottenhamu dodatkowo 25 milionów euro

Gil do Tottenhamu, Lamela do Sevilli

Oba kluby rozmowy w sprawie wymiany zawodników prowadziły od kilku tygodni. Udało się je sfinalizować w poniedziałek. Sevilla oprócz Erika Lameli otrzyma za Bryana Gila również gotówkę w wysokości około 25 milionów euro.

20-letni Hiszpan, który uważany jest za bardzo duży talent, podpisał z Tottenhamem pięcioletnią umowę. Swoje duże możliwości pokazał między innymi w poprzednim sezonie, który spędził na wypożyczeniu w Eibar. Rozegrał wówczas 28 spotkań, zdobywając cztery gole i dokładając do tego trzy asyst. Jego dobra forma nie umknęła także uwadze selekcjonera reprezentacji Hiszpanii Luisa Enrique, co sprawiło, że Gil ma aktualnie na swoim koncie trzy występy w seniorskiej kadrze.

Z kolei 29-letni Erik Lamela pożegnał się z Tottenhamem po ośmiu latach spędzonych w Londynie. Argentyńczyk w zespole Kogutów rozegrał łącznie 257 spotkań, zdobywając 37 bramek i notując 47 asyst. Teraz doświadczony zawodnik spróbuje swoich sił na boiskach La Liga. Z drużyną Sevilli związał się trzyletnią umową.

Komentarze