Sanchez do Interu za darmo. Ogromne oszczędności Man Utd

Alexis Sanchez
Alexis Sanchez fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan i Manchester United są coraz bliżej finalizacji rozmów w sprawie definitywnego transferu Alexisa Sancheza. Okazuje się, że reprezentant Chile ma trafić do Nerazzurrich za darmo!

Czytaj dalej…

Inter jest zdeterminowany do zatrzymania 31-letniego Sancheza w swoim zespole. Doświadczony skrzydłowy, który dotychczas w klubie z San Siro występował na zasadzie wypożyczenia, był w ostatnim czasie bardzo ważnym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Antonio Conte.

Rozmowy z Manchesterem United w tej sprawie prowadzone są od dawna i zmierzają w dobrym kierunku. Klubowi z Old Trafford również zależy na ich pozytywnym zakończeniu, bowiem definitywne odejście Sancheza pozwoliłoby mu zaoszczędzić wiele milionów funtów.

Ogromne zarobki Sancheza

Umowa Sancheza z Manchesterem United obowiązuje jeszcze przez dwa lata i gwarantuje mu zarobki w wysokości 350 tysięcy funtów tygodniowo, a wraz z dodatkami, premiami i prawami do wizerunku, kwota ta może osiągnąć wartość nawet 560 tysięcy funtów tygodniowo. Nic więc dziwnego, że Czerwone Diabły chciałyby się pozbyć zawodnika, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na wzmocnienia zespołu, w tym sprowadzenie Jadona Sancho.

Jak informują brytyjskie i włoskie media, w poniedziałek doszło do kolejnej rundy rozmów między klubami i wszystko wskazuje na to, że obie strony dojdą do porozumienia. Jak informuje Daily Mail, Sanchez ma przenieść się do Interu Mediolan na zasadzie wolnego transferu, co pozwoli Manchesterowi United zaoszczędzić nawet 58 milionów funtów na wynagrodzeniach.

Sanchez porozumiał się z Interem

Nie ma wątpliwości, że kluczowe w rozmowach między klubami jest również stanowisko samego zawodnika. Wszystko jednak wskazuje na to, że Sanchez zgodził się na znaczącą obniżkę swojego wynagrodzenia i jest gotowy podpisać z Interem trzyletnią umowę, dzięki której będzie otrzymywał 125 tysięcy funtów tygodniowo, już po opodatkowaniu.

Komentarze