Rewelacja Bundesligi rozchwytywana. Na transfer czają się giganci

Serhou Guirassy jest rewelacją tego sezonu Bundesligi. Napastnik Stuttgartu cieszy się zainteresowaniem największych ekip z Europy.

Serhou Guirassy
Obserwuj nas w
fot. Imago/Kessler-Sportfotografie Na zdjęciu: Serhou Guirassy
  • Serhou Guirassy jest rewelacją tego sezonu Bundesligi
  • Napastnik spisuje się fantastycznie i ściąga na siebie poważne zainteresowanie
  • Nad ściągnięciem reprezentanta Gwinei poważnie myśli Manchester United

Nagroda za znakomitą formę strzelecką?

Dyspozycja Stuttgartu od początku sezonu 2023/2024 jest sporym zaskoczeniem. W głównej mierze za jego wyniki odpowiada Serhou Guirassy, który od pierwszych kolejek strzela jak na zawołanie. 27-latek spisuje się fenomenalnie, gromadząc w dziesięciu ligowych kolejkach aż piętnaście bramek. To on uchodzi za największego rywala Harry’ego Kane’a w drodze po tytuł korony króla strzelców Bundesligi.

Niewykluczone jednak, że licznik reprezentanta Gwinei zatrzyma się zimą. Czeka go wyjazd na Puchar Narodów Afryki, który zostanie rozegrany na przełomie stycznia i lutego. Później Guirassy może kontynuować swoją karierę już w innym zespole.

Jego forma ściągnęła bowiem poważne zainteresowanie ze strony czołowych europejskich ekip. Przeprowadzenie takowego transferu rozważa Manchester United, a także Milan, AS Roma i Newcastle United. W umowie Guirassy’ego ze Stuttgartem zapisana jest klauzula wykupu na poziomie raptem 17,5 miliona euro, co uchodzi za gigantyczną promocję.

Zobacz również: Problem Barcelony trwa. Kluczowe ogniwo opuści hitowy mecz z Atletico Madryt

Komentarze