Real osiągnął porozumienie z Monaco, transakcja za krocie staje się faktem

Aurelien Tchouameni
fot. PressFocus Na zdjęciu: Aurelien Tchouameni

Real Madryt zgodnie z medialnymi informacjami finalizuje transfer Aurliena Tchouameniego. Mistrzowie La Liga w oficjalnym komunikacie zapowiedzieli, że we wtorek 14 czerwca o godzinie 12:00 ma odbyć się prezentacja reprezentanta Francji w nowym klubie.

  • Real Madryt wzmacnia się kosztem AS Monaco
  • Klub z Hiszpanii ogłosił, że porozumiał się z przedstawicielem Ligue 1 sprawie transferu Aureliena Tchouameniego
  • Suma transakcji ma wynieść 80 milionów euro plus 20 milionów euro bonusy

Real Madryt z nową gwiazdą

Real Madryt w ostatnim sezonie wygrał mistrzostwo La Liga i Ligę Mistrzów. Królewscy nie zamierzają się jednak zadowalać sukcesami osiągniętymi w poprzedniej kampanii. Jednocześnie władze klubu pracują nad wzmocnieniami kadry, które mają pomóc powtórzyć osiągnięcia z sezonu 2021/2022.

“Real Madryt i AS Monaco uzgodniły transfer piłkarza Aureliena Tchouameniego, który będzie związany z klubem przez kolejne sześć sezonów. W najbliższy wtorek, 14 czerwca, o godzinie 12:00 w siedzibie Realu Madryt, po testach medycznych, odbędzie się ceremonia prezentacji Aureliena Tchouameniego jako nowego zawodnika Realu Madryt” – brzmi komunikat Realu opublikowany na oficjalnej stronie internetowej.

Tchouameni w ostatniej kampanii rozegrał aż 50 meczów, zdobywając w nich pięć goli. Mimo 22 lat zawodnik ma już na swoim koncie dziewięć występów w reprezentacji Francji. Pierwszy występ w drużynie narodowej rozegrał przeciwko Bośni i Hercegowinie. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Czytaj więcej: Barcelona marzy o graczu Man City. Transfer nierealny

Komentarze