Ramsey już w Nice. Wkrótce drugi duży transfer

Aaron Ramsey
Pressfocus Na zdjęciu: Aaron Ramsey

Francuski klub OGC Nice poinformował, że do klubu dołączył Aaron Ramsey. W Nicei niedługo pojawi się kolejny uznany w Premier League gracz.

  • OGC Nice zadbało o to, aby kibice tego klubu nie nudzili się przed startem sezonu
  • Do piątej drużyny minionego sezonu Ligue 1 dołączył Aaron Ramsey
  • Francuski klub wkrótce sprowadzi też bramkarza z mistrzostwem Anglii w CV

Nice obrało brytyjski kierunek wzmocnień

Przyzwyczailiśmy się do tego, że w Ligue 1 to PSG sprowadza znanych piłkarzy, przez co okno transferowe we Francji jest interesujące. Tym razem ciekawej transakcji dokonało OGC Nice. We wtorkowy wieczór dostaliśmy informację, że z klubem oficjalnie związał się Aaron Ramsey. Media o takim ruchu informowały ledwie kilka godzin wcześniej, więc Nice utrzymało transakcję w tajemnicy niemal do końca. Element niepewności pozostał, ponieważ nie wiadomo do kiedy Ramsey podpisał kontrakt.

Walijski pomocnik mógł bez problemu związać się z Nice, ponieważ był wolnym zawodnikiem. Ramsey rozstał się z Juventusem, a jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Turyńczycy wypłacili mu trzy i pół miliona euro odszkodowania. 31-latek przy wyborze nowego pracodawcy nie musiał zatem prawdopodobnie patrzeć na najkorzystniejszą finansowo ofertę. Możliwe, że stwierdził iż Nice to dobry zespół na przygotowanie się do tegorocznego mundialu w Katarze.

Ramsey rozegrał kilkaset meczów w Premier League. Takim dorobkiem może pochwalić się też Kasper Schmeichel, czyli jego nowy kolega z drużyny. Transfer bramkarza Leicester nie został ogłoszony, ale Fabrizio Romano informuje, że 35-latek podpisze kontrakt do 30 czerwca 2025 roku, a pracodawca Duńczyka szuka nowego golkipera.

Czytaj także: Ireneusz Jeleń: najbardziej bałem się, że nie będę mógł chodzić

Komentarze