Pogoń Szczecin sprzeda czołowego piłkarza? Ma na stole trzy oferty

Pogoń Szczecin musi uzdrowić swoją sytuację finansową. Latem konieczna jest sprzedaż przynajmniej jednego ważnego zawodnika. Daniel Trzepacz donosi, że Portowcy powoli żegnają Wahana Biczachczjana.

Wahan Biczachczjan
Obserwuj nas w
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Wahan Biczachczjan

Biczachczjan odejdzie z Pogoni

Pogoń Szczecin wiązała z sezonem 2023/2024 duże oczekiwania, lecz zakończył się on sporym rozczarowaniem. Portowcy szybko pożegnali się z eliminacjami do Ligi Konferencji Europy, więc mogli skupić się na krajowym podwórku. W Ekstraklasie radzili sobie ze zmiennym szczęściem, natomiast koniec końców zakończą rozgrywki poza pierwszą trójką, więc nie zagrają w europejskich pucharach. Mieli za to olbrzymią szansę, aby zdobyć pierwsze trofeum w historii. Dotarli do finału Pucharu Polski, gdzie w dramatycznych okolicznościach przegrali z pierwszoligową Wisłą Kraków.

POLECAMY TAKŻE

Brak zwycięstwa w Pucharze Polski, a także niezakwalifikowanie się do europejskich pucharów to poważny problem dla klubowych finansów. Władze Pogoni nie wykluczają, że latem konieczne będzie pożegnanie się z kilkoma ważnymi zawodnikami, tak aby załatać dziurę w budżecie. Daniel Trzepacz donosi, że wyprowadzka ze Szczecina najprawdopodobniej czeka Wahana Biczachczjana. 24-letni Ormianin wzbudza zainteresowanie klubów z zagranicy. Pogoń ma mieć na stole obecnie trzy oferty. Sprawa ma być w zasadzie przesądzona.

Biczachczjan trafił do Pogoni w styczniu 2022 roku. W tym sezonie uzbierał w Ekstraklasie pięć bramek i cztery asysty. Jego firmowym zagraniem jest fantastyczne uderzenie z dystansu, które dało Portowcom wiele punktów. Oprócz Biczachczjana, latem z drużyną pożegna się Luka Zahović, który nie cieszył się zaufaniem ze strony trenera Jensa Gustafssona.

Komentarze