Miliard euro to za mało. Chelsea planuje zimowe ruchy

Chelsea za kadencji Todda Boehly’ego wydała już ponad miliard euro. To jednak bynajmniej nie koniec. Mauricio Pochettino zapowiedział, że zimą The Blues poszukają wzmocnień ofensywy.

Mauricio Pochettino
Obserwuj nas w
IMAGO / News Images Na zdjęciu: Mauricio Pochettino
  • Chelsea jest w ostatnich okienkach najbardziej aktywnym graczem na rynku transferowym
  • Mimo tego Mauricio Pochettino zapowiedział, że zimą spróbują wzmocnić ofensywę
  • Wielkim marzeniem The Blues pozostaje Victor Osimhen

“Jesteśmy gotowi na zimowe okienko”

Chelsea to bez wątpienia najaktywniejszy klub, jeśli chodzi o rynek transferowy. Odkąd rządzi Todd Boehly, The Blues wydali ponad miliard euro.

Owe wydatki nie znalazły jeszcze odzwierciedlenia na murawie. Pomimo możliwości skupienia się na rozgrywkach ligowych, podopieczni Mauricio Pochettino plasują się obecnie w połowie tabeli, wygrywając zaledwie trzy z dziewięciu meczów Premier League. Jednym z największych problemów Chelsea jest ofensywa. Jej najskuteczniejszym ligowym strzelcem jest Raheem Sterling z dorobkiem zaledwie trzech goli. To nie umknęło uwadze argentyńskiego szkoleniowca.

Jesteśmy gotowi, pracujemy ze sztabem technicznym nad tym, byśmy byli gotowi – powiedział Pochettino, zapytany o zimowe okienko transferowe. – Porozmawiamy z nimi, aby ustalić, czy potrzebujemy nowych graczy ofensywnych – stwierdził wymownie trener.

Tajemnicą poliszynela jest, iż The Blues marzą o kupnie Victora Osimhena. Ewentualne negocjacje z Aurelio De Laurentiisem będą jednak dla Boehly’ego i jego pracowników prawdziwym poligonem wojennym.

Czytaj więcej: Liverpool faworytem do kupna obrońcy z Portugalii.

Komentarze