Piast Gliwice może wkrótce ogłosić spektakularny transfer

Damian Kądzior
Damian Kądzior fot. PressFocus

Piast Gliwice wkrótce może się solidnie wzmocnić. Według najnowszych spekulacji wszystko wskazuje na to, że Damian Kądzior zasili szeregi Niebiesko-czerwonych. Jeśli transakcja doszłaby do skutku, byłby to bez wątpienia hit transferowy w PKO Ekstraklasie.

  • Piast Gliwice jest w trakcie finalizowania solidnego wzmocnienia
  • Bliski dołączenia do ślaskiej ekipy jest Damian Kądzior
  • 29-latek może być kolejny zawodnikiem, który zdecyduje się na powrót do ligi polskiej w tym okienku transferowym

Piast Gliwice prowadzi zaawansowane rozmowy z reprezentantem Polski

Piast Gliwice od lat słynie z tego, że potrafi odbudowywać piłkarzy. Specjalistą w tej dziedzinie jest trener Waldemar Fornalika, pod którego skrzydłami wielu zawodników osiągnęło maksimum swoich możliwości. W przeszłości między innymi dzięki współpracy z “Waldkiem Kingiem” w Ruchu Chorzów na odpowiednie tory wskoczyli Mariusz Stępiński, Kamil Mazek, czy Łukasz Moneta.

Tymczasem w poprzedniej kampanii w drużynie Niebiesko-czerwonych brylował Jakub Świerczok. Niewykluczone, że wkrótce kolejnym zawodnikiem, które będzie dużo zawdzięczać Fornalikowi, zostanie Kądzior. Piotr Wołosik z Przeglądu Sportowego podaje, że zawodnik jest blisko dołączenia do Piasta.

29-latek w przeszłości grał już w jednej z drużyn z Górnego Śląska. W sezonie 2017/2018 bronił barw zabrzańskiego Górnika. Ogólnie sześciokrotny reprezentant Polski w Ekstraklasie rozegrał jak na razie łącznie 40 meczów, w których zdobył dziewięć bramek.

W ostatnim sezonie Kądzior bronił barw tureckiego Alanyasporu, do którego został wypożyczony z Eibar. W drużynie znad Bosforu zaliczył 18 spotkań, notując w nich dwie asysty.

Czytaj więcej: Andrzej Grajewski: polskiej piłki nie stać na Ekstraklasę z 18 drużynami

Komentarze