Phil Jones
Phil Jones fot. PressFocus

Phil Jones na wylocie z Manchesteru United

Phil Jones według doniesień angielskich mediów zimą może zmienić klub. Niewykluczone, że 28-latek w styczniu znów trafi pod skrzydła Sama Allardyce’a, który niedawno wrócił do pracy trenerskiej.

Phil Jones broni barw Manchesteru United od 2011 roku. W trakcie trwającej kampanii zawodnik nie zagrał jednak w żadnym meczu. W związku z tym można się spodziewać, że niebawem zmieni pracodawcę, mimo że ma umowę ważną do 2023 roku.

Angielscy dziennikarze przekonują, że znów mogą się zejść drogi Jonesa i Sama Allardyce’a, który niedawno objął stery nad West Bromiwch Albion. Weteran na stanowisku menedżera ekipy z The Hawtorns zastąpił Slavena Bilicia.

Innym klubem mogącym pozyskać środkowego defensora, jest natomiast Derby County. Zwolennikiem takiego transferu mógłby być Wayne Rooney, który prowadzi zespół Kamila Jóźwiaka. Transakcja byłaby możliwa, jeśli część wynagrodzenia piłkarza nadal regulowałby Man Utd.

Jones na początku sezonu został wykluczony z kadry pierwszego zespołu Czerwonych Diabłów. Jednocześnie swoje ostatnie spotkanie w szeregach angielskiej ekipy zawodnik rozegrał dawno, bo 26 stycznia tego roku w ramach Pucharu Anglii przeciwko Tranmere Rovers. Manchester United wygrał 6:0, a jedno z trafień zaliczył właśnie Jones.

Komentarze