Obrońca Bayernu coraz bliżej transferu do Manchesteru United. Następca wytypowany

Manchester United przybliża się do transferu Matthijsa de Ligta. Po odpadnięciu z Euro 2024 Holender może skupić się na swojej przyszłości. Bayern wyczekuje oficjalnej oferty - donosi Florian Plettenberg.

Matthijs de Ligt
Obserwuj nas w
fot. Eibner-Pressefoto / Alamy Na zdjęciu: Matthijs de Ligt

De Ligt chce do Manchesteru United. Bayern czeka na ofertę

Matthijs de Ligt nie chciał skupiać się na swojej przyszłości podczas Euro 2024. W środę Holandia przegrała w półfinale z Anglią i pożegnała się z turniejem. Teraz defensor może wrócić do tematu swojego hitowego transferu. Bayern Monachium nie zmienia swoich założeń i w dalszym ciągu chce pożegnać de Ligta, tak aby zrobić miejsce dla nowego zawodnika. Kosztowną operację zamierza jak najszybciej dopiąć Manchester United, który jest dla de Ligta pierwszym wyborem.

POLECAMY TAKŻE

Holender zdecydował, że chce w przyszłym sezonie występować na Old Trafford. Między nim a angielskim klubem miało już nawet dojść do porozumienia w kwestii warunków indywidualnego kontraktu. De Ligt czeka więc na finalizację negocjacji transferowych. Bayern Monachium nie otrzymał jeszcze od Manchesteru United oficjalnej oferty, ale na pewno się ona pojawi. Erik ten Hag intensywnie zabiega, aby znów mieć w drużynie swojego podopiecznego z Ajaksu Amsterdam.

Bawarczycy szykują spore zmiany kadrowe w linii obrony. Drużynę zasilił już Hiroki Ito, zaś miejsce de Ligta po jego odejściu zajmie Jonathan Tah. Bayern tylko czeka na sprzedaż Holendra, by sfinalizować transfer mistrza Niemiec.

Manchester United negocjuje korzystne warunki transferu de Ligta. Bayern liczy na ofertę w okolicach 42 milionów funtów. Reprezentant Holandii nie byłby jedynym nabytkiem Czerwonych Diabłów do formacji defensywnej. Na liście życzeń wciąż pozostają Leny Yoro i Jarrad Branthwaite.

Komentarze