Niepewny los Messiego w Barcelonie. 33-latek otrzymał lukratywną ofertę

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

Lionel Messi i jego przyszłość jest wciąż otwarta. Aktualny kontrakt Argentyńczyka z FC Barceloną wygasa z końcem czerwca tego roku. Tymczasem nie milkną spekulacje na temat ewentualnej zmiany barw klubowych przez reprezentanta Argentyny.

Gigant Ligue 1 poluje na gwiazdę Barcelony

Lionel Messi znajduje się przede wszystkim na celowniku Paris Saint-Germain. Mario Bechler, korespondent TNT Sports w stolicy Katalonii, przekonuje, że aktualni mistrzowie Francji przygotowali już kontrakt dla Messiego, który miałby obowiązywać przez dwa lata z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

Wiadomo już dzisiaj, że pod względem finansowym żadna inna propozycja nie będzie korzystniejsza. Pod tym względem Paris Saint-Germain jest w stanie spełnić każde żądanie piłkarza, dla którego najbliższa umowa może być prawdopodobnie ostatnią w karierze, mając na uwadze to, że urodzony w Rosario zawodnik ma już 33 lata.

Nie tylko finanse mogą zdecydować

Czynnikiem, mogącym przekonać Messiego do zmiany barw klubowych, jest też to, że ekipa z Paryża może zapewnić zawodnikowi możliwość wygrywania kolejnych trofeów. PSG ma za sobą szereg triumfów w Ligue 1, a w poprzednim roku grało w finale Ligi Mistrzów. Z kolei aktualnie liczy się w walce o kolejny finał elitarnych rozgrywek, mierząc się w półfinale z Man City.

142-krotny reprezentant Argentyny trafił do teamu z Camp Nou w 2000 roku. W pierwszym zespole zaliczył jak dotąd łącznie 773 spotkania, zdobywając w nich 667 bramek. Gdyby zdecydował się transfer francuskiej ekipy, mógłby grac w jednym zespole nie tylko ze swoim dobrym znajomym z czasów gry w Barcelonie Neymarem, ale też ze swoimi rodakami Angelem Di Marią, czy Mauro Icardim.

W tej kampanii Messi wystąpił łącznie w 42 spotkaniach, zdobywając 32 bramki.

FC Barcelona
Granada
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 29. kwietnia 2021 18:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze