Nie tylko Goncalo Ramos. Kolejna gwiazdka Benfiki może wylądować w Anglii

Manchester United monitoruje poczynania dwóch zawodników Benfiki. Na celowniku klubu z Old Trafford jest nie tylko Goncalo Ramos, ale także Antonio Silva. Środkowy obrońca radzi sobie bardzo dobrze i może latem zostać bohaterem hitowego transferu.

Antonio Silva
fot. PressFocus Na zdjęciu: Antonio Silva
  • Manchester United poszukuje nowego środkowego obrońcy
  • Na celowniku Czerwonych Diabłów znalazł się Antonio Silva
  • W umowie defensora Benfiki widnieje klauzula wykupu na poziomie 100 milionów euro

Benfica straci swoje gwiazdy?

Priorytetem Manchesteru United na lato jest transfer nowego napastnika, choć władze nie zapominają także o wzmocnieniu formacji obronnej. Na wylocie z klubu są Harry Maguire i Victor Lindelof. W ich miejsce na Old Trafford miałby zameldować się nowy defensor.

Niewykluczone, że Czerwone Diabły skupią się na rynku portugalskim. Wcześniej angielskie media informowały, że na ich celowniku znalazł się Goncalo Inacio ze Sportingu. Teraz na radary Manchesteru United trafił także Antonio Silva. Ten transfer byłby jednak zdecydowanie droższy.

19-latek ma za sobą świetne miesiące. Wspólnie z Benficą zmierza po krajowe mistrzostwo, a także zameldował się już w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Rozegrał on również dla kadry Portugalii dwa mecze na zeszłorocznych mistrzostwach świata w Katarze. Nie ulega wątpliwościom, że drzemie w nim ogromny potencjał.

Benfica nie ma ciśnienia na sprzedaż kolejnej gwiazdy, natomiast Manchester United może wykorzystać zapisaną w kontrakcie klauzulę wykupu. Wynosi ona aż 100 milionów euro.

Zobacz również:

Man United planuje kadrę. Brak miejsca dla młodych graczy
Anthony Elanga

Manchester United chce wypożyczyć młode talenty Manchester United to trzecia siła w tabeli Premier League. Czerwone Diabły za kadencji Erika ten Haga są mocnym zespołem, w którym nie ma miejsca dla niektórych zawodników. Holender lubi stawiać na młode talenty. Część z nich jest jednak tylko rezerwowymi. Anthony Elanga w bieżącej kampanii spędził na murawie niecałe

Czytaj dalej…

Komentarze