Newcastle z nowym celem. Napastnik z Austrii pod lupą

Piłkarze Newcastle United
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Newcastle United

Newcastle United ma jasny priorytet – dokonanie w styczniu wzmocnień pozwalających na skuteczną walkę o utrzymanie. Na celowniku klubu Premier League pojawiają się kolejne nazwiska. Tym razem z przenosinami na St James’ Park łączony jest napastnik Red Bull Sazlburg Noah Okafor.

  • Nie tylko defensywę, ale również atak chcą podczas styczniowego okna transferowego wzmocnić przedstawiciele Newcastle United
  • Z przenosinami na St James’ Park łączonych jest kilku napastników. Wśród nich znajduje się piłkarz Red Bull Salzburg
  • Noah Okafor prezentuje wysoką skuteczność, choć w większości meczów pojawia się na murawie z ławki rezerwowych

Austriacki trop Newcastle

Władze Srok skupiają się obecnie przede wszystkim na wzmocnieniu defensywy. Klubowi udało się już sfinalizować transfer reprezentanta Anglii Kierana Trippiera, ale nie jest to zapewne jedyny obrońca, który w styczniu zasili drużynę Eddie’go Howe’a. Newcastle czyni również starania o pozyskanie środkowego defensora, ale rozgląda się także za wzmocnieniem innych pozycji. 

Newcastle United poszukuje również nowego napastnika, który mógłby także wypełnić lukę powstałą po kontuzji Calluma Wilsona. W ostatnim czasie z przenosinami do Srok łączeni byli Divock Origi z Liverpoolu i Bamba Dieng z Marsylii. Według informacji TEAMtalk kandydatem do wzmocnienia Newcastle jest także zawodnik Red Bull Salzburg Noah Okafor.

21-letni Szwajcar zwrócił na siebie uwagę bardzo dobrymi występami w obecnym sezonie. Choć nie ma pewnego miejsca w podstawowym składzie austriackiego zespołu, imponuje formą strzelecką. W 23 występach w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach, zdobył 11 bramek i dołożył do tego pięć asyst.

Zobacz także: Newcastle blisko kolejnego wzmocnienia

Komentarze