Mbappe zadecydował o swojej przyszłości. Czas na zmiany

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe Pressfocus

Kylian Mbappe rozgrywa znakomity sezon. Francuz w dużej mierze odpowiada za dobre wyniki Paris Saint-Germian w Lidze Mistrzów. Paryżanie już dawno skierowali wszystkie siły na triumf w rozgrywkach europejskich. Jednak 22-latek pragnie nowych wyzwań, a jego marzeniem jest gra w koszulce Realu Madryt.

Mbappe dał sygnał PSG, że odchodzi

Nowa umowa dla Mbappe była gotowa już jesienią. Od tamtej pory piłkarz nie złożył podpisu pod kontraktem, a dalsze działania utknęły na mieliźnie. Agent 22-latka miał poinformować, że czas utalentowanego Francuza w szeregach Paris Saint-Germain powoli dobiega końca. Klubowe władze na pewno nie zrezygnują z dalszych negocjacji, ponieważ na horyzoncie wciąż jest szansa nawet na potrójną koronę. Wówczas PSG może dojść do finału Ligi Mistrzów i wygrać elitarne rozrywki po raz pierwszy w historii, a także obronić mistrzostwo Ligue 1 oraz Puchar Francji.

Jeśli kolejne próby okażą się nieskuteczne trzeba będzie postawić wszystko na jedną kartę. Mbappe jest związany z PSG do 2022 roku. W konsekwencji letnie okno transferowe będzie ostatnią okazją do zgarnięcia konkretnych pieniędzy za transfer. Sam zainteresowany wybrał klub, w którym chciałby grać przez kolejne lata.

Real Madryt, czyli kamień węgielny Mbappe

Według hiszpańskiego “Cuatro” Mbappe jest najbardziej zdeterminowany, aby przenieść się do Madrytu. Kiedy Paryżanie wydadzą oficjalne stanowisko, że 22-latek jest na sprzedaż zapewne o jego usługi zgłosi się jeszcze FC Barcelona, czy parę zespołów z Premier League. Tymczasem Kylian Mbappe pragnie stać się częścią nowego projektu Królewskich, których w najbliższych latach czeka spora przebudowa.

Co więcej aktualni mistrzowie La Liga próbowali zakontraktować utalentowanego Francuza w 2017 roku. Nastolatek wolał jednak zostać w ojczyźnie, gdzie doszlifował swoje umiejętności do perfekcji, a dziś sieje postrach wśród najlepszych bramkarzy w Europie. Zinedine Zidane jest również w dobrych relacjach ze swoim rodakiem. Są chwile, w których obaj panowie regularnie wymieniają się spostrzeżeniami na temat futbolu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kylian zagrał dla PSG w 162 występach, w których strzelił 122 gole pomagając drużynie zdobyć trzy tytuły Ligue 1 oraz zapewnił dwa triumfy w Pucharze Francji, a w zeszłym sesozonie doprowadził Paryżan do finału Ligi Mistrzów. Aktualnie rozgrywa jeden ze swoich lepszych sezonów. Potrafi radzić sobie z presją o czym świadczy hat trick przeciwko Barcelonie na Camp Nou (4:1) i dublet zdobyty w Monachium (3:2). Śmiało możemy stwierdzić, że Mbapee w takiej formie odnalazłby się w każdym klubie na świecie.

Komentarze