Oficjalnie: Manchester United podjął decyzję w sprawie Ronaldo!

Cristiano Ronaldo
PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Manchester United poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Cristiano Ronaldo za porozumieniem stron. Oznacza to, że kapitan reprezentacji Portugalii może już szukać nowego klubu jako wolny agent.

  • Manchester United rozwiązał umowę z Cristiano Ronaldo za porozumieniem stron
  • Takie działanie to efekt głośnego wywiadu Portugalczyka z The Sun
  • Kapitan reprezentacji Portugalii może zatem związać się z nowym pracodawcą jako wolny zawodnik

Manchester United zwolnił Cristiano Ronaldo!

W trakcie spotkania reprezentacji Polski z Meksykiem spadła prawdziwa bomba transferowa. Manchester United w lakonicznym komunikacie poinformował, że zdecydował się na rozwiązanie kontraktu z Cristiano Ronaldo. Doszło do tego za porozumieniem stron.

“Klub dziękuje piłkarzowi za swój wkład podczas dwóch przygód na Old Trafford, podczas których strzelił 145 bramek w 346 występach. Życzy mu i jego rodzinie wszystkiego dobrego na przyszłość. Wszyscy w Manchesterze United pozostają skupieni na notowaniu progresu pod wodzą Erika ten Haga i wspólnym pracowaniu nad osiągnięciem sukcesu na boisku” – możemy przeczytać.

Jasne jest, że rozwiązanie umowy za porozumieniem stron to pokłosie głośnego wywiadu 37-latka dla The Sun. Przypomnijmy, że krytykował w nim Czerwone Diabły. Powiedział też wprost, że nie darzy szacunkiem obecnego szkoleniowca zespołu, Erika ten Haga. Nie wiadomo jeszcze, gdzie trafi pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki. Obecnie skupia się na liderowaniu reprezentacji Portugalii podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Ostatnio mówiło się o zainteresowaniu gwiazdorem ze strony Chelsea czy lizbońskiego Sportingu.

Ronaldo wystąpił w tym sezonie w 21 meczach dla Manchesteru United. Zanotował w nich pięć bramek i cztery asysty.

Czytaj też: Messi po sensacyjnej porażce: dawno nie mierzyliśmy się z taką sytuacją.

Portugalia
Ghana
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 24 listopada 2022 16:58.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze