Aż sześciu graczy na wylocie z Manchesteru City

Jak poinformował kataloński Sport, tego lata z Manchesterem City może pożegnać się aż sześciu graczy. Na tej liście znajdują się naprawdę duże nazwiska.

Kyle Walker
Obserwuj nas w
IMAGO / Jonathan Moscrop Na zdjęciu: Kyle Walker
  • Manchester City może tego lata opuścić wielu istotnych zawodników
  • Na tej liście znajdują się choćby Ilkay Guendogan czy Bernardo Silva
  • Innym graczom zależy z kolei na regularniejszej grze. W tym kontekście wymienia się choćby Kyle’a Walkera

Silva, Guendogan i wielu innych – szykują się zmiany w Manchesterze City

Wygranie Ligi Mistrzów było wielkim celem Manchesteru City. Wszystko wskazuje na to, że po tym, jak klub sięgnął szczytu, dojdzie do wielu zmian personalnych. Jak donosi kataloński Sport, aż sześciu istotnych graczy może tego lata pożegnać się z Etihad Stadium.

Część zawodników z listy od tygodni łączona jest z transferami. Mowa tu choćby o Bernardo Silvie, którego kusi Paris Saint-Germain, a o którym marzy FC Barcelona. Do stolicy Katalonii może też trafić Ilkay Guendogan. Niemiec oczekuje od Obywateli umowy na minimum dwa lata, co gwarantuje mu Blaugrana.

Inni zawodnicy chcą odejść z powodu zbyt rzadkiej gry. W tym gronie Sport wymienia Aymerica Laporte’a oraz Kyle’a Walkera. Obaj defensorzy są ponoć zmotywowani, by już tego lata opuścić mistrzów Anglii. Sytuacja Joao Cancelo jest w miarę klarowna. Portugalczyk nie ma przyszłości w zespole Pepa Guardioli, a zatem klub wysłucha ofert. Prawym obrońcą interesują się Arsenal i – rzecz jasna – Barcelona. Ostatnim z graczy, którzy mogą niebawem zmienić barwy, jest Riyad Mahrez. Algierczyka kuszą saudyjskie kluby – Al-Ittihad oraz Al-Ahli. Skrzydłowy ma już 32 lata i zdaje sobie sprawę, że to może być jego ostatnia szansa na zarobienie fortuny na Bliskim Wschodzie.

Czytaj więcej: Naturalizowany obrońca zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii.

Komentarze