Reprezentant Portugalii opcją dla Man Utd

Diogo Costa
fot. PressFocus Na zdjęciu: Diogo Costa

Nie jest tajemnicą, że Manchester United przymierza się do zastąpienia Davida de Gei. Nową opcją dla klubu stał się bramkarz FC Porto Diogo Costa – informuje “Metro”.

  • Manchester United nie jest zadowolony z dyspozycji Davida de Gei i szuka nowego bramkarza
  • W ostatnich tygodniach w mediach pojawiło się wiele nazwisk łączonych z “Czerwonymi Diabłami”
  • Nową opcją jest bramkarz FC Porto Diogo Costa, którego wycenia się na 35 milionów euro

Manchester United sięgnie po wschodzącą gwiazdę?

David de Gea najlepsze lata swojej piłkarskiej kariery ma już zdecydowanie za sobą, a w ostatnim czasie przydarza mu się coraz więcej prostych błędów. Manchester United nie jest zadowolony z dyspozycji Hiszpana, dlatego zamierza sięgnąć po nowego bramkarza. Kontrakt de Gei obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku, a “Czerwone Diabły” mają opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Na ten moment nie ma sygnałów świadczących o kontynuowaniu współpracy, dlatego Anglicy mogą w następny sezon wejść już z nową postacią w bramce.

Od kilku tygodni w mediach pojawiają się nazwiska łączone z Manchesterem United. Wśród kandydatów wymienia się między innymi Jana Oblaka i Emiliano Martineza, choć finalnie włodarze angielskiego giganta mogą skierować się w inną stronę.

“Metro” informuje, że na celowniku klubu z Old Trafford znalazł się Diogo Costa. 23-latek w poprzednim roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Portugalii i szybko wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce. Jego jednym z największych atutów jest gra nogami, co stanowi klucz dla menedżera Erika ten Haga. Niewykluczone, że ten fakt przesądzi o jego przenosinach na Wyspy Brytyjskie.

Kontrakt Costy z Porto obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku. Szacuje się, że jego transfer mógłby wynieść około 35 milionów euro.

Zobacz również: Arsenal pewny swego. Kontrakt z gwiazdą wkrótce zostanie przedłużony

Komentarze