Arsenal pewny swego. Kontrakt z gwiazdą wkrótce zostanie przedłużony

Bukayo Saka
fot. PressFocus Na zdjęciu: Bukayo Saka

Arsenal chce utrzymać się na fali wznoszącej i ogłosić nowe kontrakty ze swoimi gwiazdami. Kanonierzy są pewni przedłużenia współpracy z Bukayo Saką, która wygasa już 30 czerwca 2024 roku.

  • Arsenal jest liderem tabeli Premier League
  • Kanonierzy skupiają się na przyszłości swoich wschodzących gwiazd
  • W obozie londyńczyków panuje przekonanie, że Bukayo Saka zamierza kontynuować współpracę z klubem

Arsenal chce pozostać na fali wznoszącej

Mało kto się spodziewał, że Arsenal zaliczy tak dobry start sezonu. Podopieczni menedżera Mikela Artety zajmują pozycję lidera tabeli Premier League, a co najważniejsze – grają ofensywny i atrakcyjny dla oka futbol. Duża w tym zasługa ściągniętego latem z Manchesteru City Gabriela Jesusa, choć na wyróżnienie zasługują również inni zawodnicy z formacji ofensywnej.

Teraz Kanonierzy skupiają się na zabezpieczeniu najbliższej przyszłości swoich czołowych graczy. W przygotowaniach są już nowe umowy dla Gabriela Martinelliego oraz Williama Saliby. Klub jest też pewny kontynuowania współpracy z Bukayo Saką, co jeszcze do niedawna stało pod znakiem zapytania.

Wyraźne zainteresowanie 21-letnim Anglikiem wykazuje Manchester City, który chciał skorzystać na jego sytuacji kontraktowej. Saka jest związany z Arsenalem do 30 czerwca 2024 roku, w związku z czym przyszłoroczne lato byłoby ostatnią okazją, aby na nim zarobić. Do tego ma natomiast nie dojść, bowiem rozmowy między stronami przebiegają w odpowiednim kierunku.

Na początku sezonu wpływ Saki na wyniki był dość dyskretny, natomiast w ostatnich tygodniach spisuje się już dużo lepiej. Po ośmiu kolejkach Premier League ma w swoim dorobku bramkę oraz cztery asysty.

Zobacz również: Van Dijk bez ogródek o stanie Liverpoolu. “Nie jesteśmy w najlepszej formie”

Komentarze