Man United złożył oficjalną ofertę za obrońcę. Na stole prawie 50 mln funtów

Manchester United stara się wzmocnić linię defensywną. Jak informuje dziennik Daily Mail do Evertonu wpłynęła oferta za Jarrada Branthwaite'a. Czerwone Diabły oferują łącznie 50 mln funtów.

Piłkarze Manchesteru United
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Manchesteru United

Oficjalna oferta Man United za Branthwaite’a, w grze 50 mln funtów

Manchester United w letnim oknie transferowym chce pozyskać nie jednego, a dwóch środkowych obrońców. Czerwone Diabły prowadzą negocjację z Matthijsem de Ligtem, który jest coraz bliżej dołączenia do zespołu Czerwonych Diabłów. W międzyczasie trwają również pracę nad pozyskaniem utalentowanego stopera z Evertonu – Jarrada Branthwaite’a. Z najnowszych wieść wynika, że klub z Old Trafford po pierwszym fiasku przeszedł do ataku i złożył za Anglika nową, a przede wszystkim wyższą ofertę.

POLECAMY TAKŻE

O ponownej ofercie ze strony Manchesteru United poinformował Chris Wheeler z portalu Daily Mail. Nowa propozycja jego zdaniem ma zawierać kwotę stałą w wysokości 45 milionów funtów oraz 5 mln zapisane w formie bonusów. Póki co nie wiadomo jak na kolejną ofertę za 22-letniego obrońcę zareaguje Everton. Warto odnotować, że pierwsza propozycja Czerwonych Diabłów została kategorycznie odrzucona. Władze trzykrotnych triumfatorów Ligi Mistrzów oferowały zaledwie 35 mln, a The Toffees oczekują ok. 65/70 mln, aby zgodzić się na sprzedaż kluczowego zawodnika.

Jarrad Branthwaite do Evertonu trafił w 2020 roku za niespełna 1,1 miliona euro z Carlisle United. W międzyczasie był również wypożyczany do Blackburn czy PSV Eindhoven. W poprzednim sezonie wystąpił w 41 meczach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 3 bramki. Młody stoper zadebiutował również w reprezentacji Anglii na zgrupowaniu poprzedzającym Euro 2024. Pierwszy mecz w kadrze zagrał na początku czerwca, gdy Anglia podejmowała Bośnię i Hercegowinę.

Komentarze