Man United i Benfica mogą pokrzyżować plany Bayernowi

Darwin Nunez
Pressfocus Na zdjęciu: Darwin Nunez

Coraz więcej wskazuje na to, że Darwin Nunez wzmocni Manchester United. W jego miejsce Benfica może sprowadzić gracza, któremu przygląda się Bayern.

  • Bayern rozgląda się za nowym napastnikiem
  • Na celowniku mistrza Niemiec są Darwin Dunez i Sasa Kalajdzic
  • Obaj mogą jednak trafić do innych klubów

Elementy układanki zaczynają do siebie pasować

W sezonie 2022/2023 Manchester United odbudować ma Erik ten Hag, który został nowym trenerem tego klubu. Czerwone Diabły szukają jakościowego napastnika, a takim z pewnością jest Darwin Nunez. Urugwajczyk w tym sezonie strzelił 34 gole. Zaliczył też cztery asysty.

Sprowadzenie Nuneza wiąże się z koniecznością wydania sporych pieniędzy. Kwota ta jest jednak w zasięgu Manchesteru United. Benfica za 22-latka 60 milionów euro. Portugalskiej ekipie zależy na tym, aby ewentualny transfer Urugwajczyka został sfinalizowany jak najszybciej.

Benfica ma świadomość, że trudno będzie zastąpić tak dobrego piłkarza jak Nunez. Wobec tego portugalski klub już rozgląda się za jego następcą. Do Lizbony może trafić Sasa Kalajdzic, który reprezentuje aktualnie Stuttgart. Dla niemieckiej ekipy Austriak rozegrał 57 spotkań, strzelił 24 gole.

Austriak ma jeszcze roczny kontrakt, którego nie ma zamiaru przedłużyć. Stuttgart może zatem liczyć na 25 milionów euro z jego sprzedaży, co satysfakcjonuje Benficę. Gdyby Nunez wzmocnił Manchester United, a Kalajdzic Benfikę, zły były Bayern. Mistrz Niemiec szuka bowiem nowego napastnika, Bawarczycy rozważali zatrudnienie zarówno Urugwajczyka, jak i Austriaka. Plany Bayernu mogą jednak spełznąć na nicznym.

Czytaj także: Przepychanka o Lewandowskiego. Kto zyska, a kto straci na transferze?

Komentarze