Liverpool będzie śledził poczynania reprezentanta Hiszpanii

Nico Williams
fot. PressFocus Na zdjęciu: Nico Williams

Przedstawiciele Liverpoolu zamierzają z uwagą obserwować występy Nico Williamsa podczas mistrzostw świata w Katarze. Niewykluczone, że już w styczniu pojawi się oferta za piłkarza Athletiku Bilbao.

  • Nico Williams znajduje się na liście życzeń Liverpoolu
  • Jego poczynaniom ze szczegółami będzie przyglądać się w trakcie mundialu
  • Athletic Bilbao jest skłonny sprzedać Hiszpana za około 25 milionów euro

Liverpool poszuka wzmocnień w trakcie mundialu

Przed nami mistrzostwa świata w Katarze. Prestiżowa impreza jest zawsze szansą dla mniej medialnych zawodników na zaistnienie w notesach skautów z najlepszych klubów w Europie. Podobną ścieżką może podążyć Nico Williams. 20-latek znalazł się wśród powołanych do reprezentacji Hiszpanii na mundial w Katarze i ma nadzieję na dobre występy.

Od pewnego czasu jest on na liście życzeń Liverpoolu, którego przedstawiciele ze szczegółami będą przyglądać się jego poczynaniom w trakcie turnieju. Wicemistrzowie Anglii poszukują wzmocnień ofensywy, bowiem nieustannie zmagają się z problemami kadrowymi, a ponadto Darwin Nunez nie zdołał jeszcze wskoczyć na swój najwyższy poziom.

Jeśli Williams zdoła zaimponować, wówczas Liverpool może złożyć ofertę. Uważa się, że Athletic Bilbao byłby skłonny sprzedać Hiszpana za 25 milionów euro, co dla zespołu Premier League z pewnością nie jest kwotą wysoką. Udany mundial może oczywiście wywindować tę cenę.

Pomimo młodego wieku Williams jest istotnym elementem ofensywy swojej drużyny. W obecnym sezonie wystąpił w 15 meczach i zanotował statystyki na poziomie czterech trafień i czterech asyst. Dla hiszpańskiej kadry zagrał dotąd trzykrotnie.

Zobacz również: Reprezentant Francji stracił mundial. Czeka go dłuższa przerwa

Komentarze