Kostić zmieni klub, zrezygnował z meczu o trofeum

Filip Kostić
PressFocus Na zdjęciu: Filip Kostić

Padło słynne “here we go” od Fabrizio Romano: Filip Kostić zostanie zawodnikiem Juventusu. Serb, na prośbę Starej Damy, zrezygnował z udziału w meczu o Superpuchar Europy. Transfer ma zostać oficjalnie ogłoszony w ciągu kilku dni. Eintracht Frankfurt otrzyma za skrzydłowego około 16 milionów euro.

  • Filip Kostić ostatecznie odrzucił ofertę West Hamu. Dołączy do Juventusu
  • Stara Dama poprosiła Serba, by ten zrezygnował z udziału w meczu przeciwko Realowi Madryt, a ten się zgodził
  • Eintracht Frankfurt otrzyma za skrzydłowego około 16 milionów euro. On sam podpisze z turyńczykami trzyletnią umowę

Kostić zostanie graczem Juventusu

Fabrizio Romano nie ma wątpliwości, że Filip Kostić zostanie piątym wzmocnieniem Juventusu przed nadchodzącym sezonem Serie A. Wcześniej Stara Dama zapewniła już sobie usługi Angela Di Marii, Paula Pogby, Andrei Cambiaso czy Gleisona Bremera. Mimo zakontraktowania byłego gracza Paris Saint-Germain, Massimiliano Allegri naciskał na kupno jeszcze jednego skrzydłowego. Dojście z Kosticiem do porozumienia nie było trudne. Ostatecznie reprezentant Serbii miał trafić do Turynu już na początku okienka. Później, jednak, konkretniejszy w negocjacjach z Eintrachtem Frankfurt był West Ham United. Zdawało się, że przenosiny 29-latka do Londynu są już tylko kwestią czasu. Gdy do gry wrócili rekordowi mistrzowie Włoch, skrzydłowy nie zastanawiał się jednak dwa razy.

Stara Dama poprosiła Kosticia, by ten zrezygnował z meczu o Superpuchar Europy. Eintracht Frankfurt, jako zdobywca Ligi Europy, zmierzy się w środę w Helsinkach z Realem Madryt. To niezwykle prestiżowy moment dla Orłów i każdego z ich graczy, ale Serb przystał na prośbę. Rozumie, że turyńczycy chcą zminimalizować ryzyko wystąpienia kontuzji.

Jak donosi Romano, niemiecki klub otrzyma za skrzydłowego około 16 milionów euro. Sam gracz podpisze najprawdopodobniej trzyletni kontrakt. Na jego mocy będzie inkasował trzy miliony euro rocznie.

Kostić w minionym sezonie rozegrał 42 spotkania we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich siedem bramek i 15 asyst. Był czołową postacią drużyny, która ostatecznie sięgnęła po Ligę Europy.

Zobacz również: Drągowski zostanie we Włoszech. Ustalono szczegóły.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze