Koopmeiners łączony z Chelsea, Manchesterem United i Juventusem. Jaka kwota zadowoli Atalantę?

Teun Koopmeiners to jeden z najlepszych piłkarzy tego sezonu Serie A. Atalanta latem może stracić swojego gwiazdora, który wzbudza zainteresowanie europejskich gigantów.

Teun Koopmeiners
Obserwuj nas w
fot. Nicolò Campo / Alamy Na zdjęciu: Teun Koopmeiners

Atalanta wzbogaci się na sprzedaży gwiazdy

Teun Koopmeiners jest w tym sezonie jednym z najlepszych piłkarzy w całej Serie A. W rozgrywkach ligowych uzbierał już 11 bramek i 4 asysty, dokładając do tego liczby również w Pucharze Włoch i Lidze Europy. Jego dyspozycja sprawia, że Atalanta ma jeszcze szanse zakwalifikować się w tym sezonie do Ligi Mistrzów. Sam zawodnik może latem zostać bohaterem hitowego transferu.

Grze Holendra przyglądają się czołowe europejskie kluby, takie jak Manchester United czy Chelsea. Niewykluczone, że nawet po odejściu z Atalanty będzie grał w Serie A, gdyż zabiega o niego ponadto Juventus, który miał uczynić z niego wręcz priorytet transferowy na najbliższe okienko. 26-latek uchodzi za pomocnika w starym stylu, który opiera swoją grę na skutecznych wejściach w pole karne i celnych uderzeniach.

Atalanta chce wykorzystać zwyżkę formy Koopmeinersa, który rozgrywa najlepszy sezon w swojej karierze. Latem może go sprzedać, jeśli oczywiście któryś z klubów złoży atrakcyjną ofertę. Uważa się, że ekipa z Bergamo będzie oczekiwać kwot przekraczających 50 milionów euro. Kontrakt 26-letniego reprezentanta Holandii obowiązuje jeszcze przez trzy sezony, więc Atalanta znajduje się w korzystnej pozycji negocjacyjnej.

Zobacz również: Raków Częstochowa ma problem wewnątrz klubu?! Dziennikarz: Mocno trzeszczy

Komentarze