Bayern Monachium ma plan na kolejne transfery

Konrad Laimer
Pressfocus Na zdjęciu: Konrad Laimer

Ofensywa transferowa Bayernu Monachium nie zamierza się zatrzymywać na Sadio Mane. Transfer Senegalczyka jest dla mistrzów Niemiec priorytetem, ale mają oni już plan na kolejne wzmocnienia. Według Fabrizio Romano, w następnej kolejności postarają się oni o transfer Konrada Laimera.

  • Sadio Mane w najbliższych dniach zostanie nowym zawodnikiem Bayernu Monachium
  • Bawarczycy w przypadku dopięcia operacji sprowadzenia Senegalczyka mają dalsze plany
  • Kolejny na liście życzeń sztabu szkoleniowego jest Konrad Laimer

Kolejny piłkarz Lipska na celowniku Bayernu

Bayern Monachium pełną parą idzie po Sadio Mane. Bawarczycy chcą jak najszybciej dopiąć transfer skrzydłowego Liverpoolu, by móc skupić się na kolejnych wzmocnieniach. Na Allianz Arena planowane są porządki w zespole, w którym potrzeba wzmocnień na kilku pozycjach. 

Według Fabrizio Romano, po zapewnieniu sobie transferu Mane, Bawarczycy postarają się także o sprowadzenie Konrada Laimera z RB Lipsk. Jest to kolejny zawodnik, na którego sprowadzenie nalega Julian Nagelsmann. Trener Bayernu miał okazję współpracować z Austriakiem w Lipsku i postrzega go za odpowiedniego kandydata do wzmocnienia drugiej linii zespołu. Włodarze Byków woleliby nie wzmacniać bezpośredniego rywala w Bundeslidze, jednak transfer wydaje się być przesądzony.

W zeszłym sezonie Laimer rozegrał 41 meczów, w trakcie których zanotował pięć bramek i sześć asyst. Portal Transfermarkt wycenia go obecnie na 28 milionów euro. Co ciekawe, reprezentuje go ten sam agent co Sadio Mane, dlatego szanse na powodzenie operacji są dosyć duże.

Sprawdź: Bayern pozbył się nietrafionego transferu

Komentarze