Kolejny Polak w Ligue 1? Jest oficjalna oferta

Łukasz Poręba
Pressfocus Na zdjęciu: Łukasz Poręba

Łukasz Poręba może przenieść się zimą do Ligue 1. Ofertę za piłkarze lubinian złożyło RC Lens. Zagłębie ustosunkowało się już do oficjalnej propozycji.

  • Zagłębie Lubin otrzymało ofertę za Łukasza Porębę
  • 21-latka w swoich szeregach chce mieć RC Lens
  • Francuski klub zaproponował za piłkarza ćwierć miliona euro

Zagłębie stawia na swoim

Nie od dziś wiadomo, że Zagłębie Lubin słynie ze świetnej akademii. Miedziowi potrafią wypromować młodego zawodnika, a potem go sprzedać. Przykładem tego jest Bartosz Białek, który przeniósł się do Wolfsburga.

Do czołowej europejskiej ligi wkrótce może wyjechać będący wychowankiem lubińskiego klubu Łukasz Poręba. 21-latek od kilku sezon występuje w Ekstraklasie. W tym sezonie rozegrał 21 meczów. Strzelił w nich gola oraz zaliczył trzy asysty.

Uwagę na umiejętności i potencjał defensywnego pomocnika Zagłębia zwróciło RC Lens. Francuski klub jest zdecydowany na sprowadzenie Poręby. Do Lubina trafiła już nawet oficjalna oferta. Miedziowi odrzucili propozycję w wysokości ćwierć miliona euro.

Zagłębie odrzuciło ofertę Lens, ponieważ za swojego wychowanka oczekuje 700 tysięcy euro. Jest to spowodowane tym, że Poręba ma kontrakt ważny przez mniej, niż pół roku. Dla lubinian to zatem ostatnia okazja na spieniężenie piłkarza, który w razie transferu, dzieliłby szatnię z Przemysławem Frankowski. Zawodnikami klubów Ligue 1 są też: Karol Fila, Arkadiusz Milik, czy Radosław Majecki.

Czytaj także: Klub jedną z ofiar wojny. Szachtar bez szans na powrót do domu

Komentarze