Arsenal dołączył do wyścigu po talent Szachtara Donieck

Mykhalo Mudryk
Pressfocus Na zdjęciu: Mykhalo Mudryk

Zdaniem Fabrizio Romano, Arsenal dołączył do grona zespołów zainteresowanych sprowadzeniem Mykhalo Mudryka. Ukrainiec zrobił w tym sezonie spore wrażenie swoimi występami w Lidze Mistrzów w barwach Szachtara, a o jego transfer powalczy wiele zespołów.

  • Mykhalo Mudryk pokazał się w tym sezonie z bardzo dobrej strony
  • 21-latek szybko zdobył rozpoznawalność, a jego transferem zainteresowanych jest kilka zespołów z Premier League
  • Do Brentford i Evertonu dołączył jeszcze Arsenal

Szachtar liczy już zyski ze sprzedaży Mudryka

Mykhalo Mudryk za sprawą bardzo dobrych występów w Lidze Mistrzów w barwach Szachtara Donieck momentalnie przykuł uwagę wielu europejskich zespołów. Ukraiński skrzydłowy pokazał się jako szybki i dysponujący świetną techniką zawodnik, który dodatkowo notuje wiele asyst i bramek. 21-latek w 14 meczach w tym sezonie zdobył już siedem bramek i siedem asyst.

Władze Szachtara momentalnie wyczuły możliwość sporego zarobku na swoim talencie, o którego sytuację pytało się już wiele klubów z Premier League. Mistrz Ukrainy wycenił go aż na 65 milionów euro. Do grona zespołów zainteresowanych nim dołączył według Fabrizio Romano także Arsenal. Kanonierzy będą musieli jednak działać szybko, jeśli rzeczywiście chcą postarać się o jego transfer.

Jeśli Mudryk będzie kontynuował udane występy w kolejnych spotkaniach, niewykluczone, że Szachtar zawoła za niego jeszcze więcej. Jako pierwsi o jego wycenę pytali Brentford i Everton. Sam zawodnik w publicznie wyraził już jednak gotowość do dołączenia do ekipy Kanonierów. Operacja może zostać zrealizowana w styczniu.

Przeczytaj: Rywalizacja o Rafaela Leao zawęziła się do klubów Premier League

Komentarze