Juventus zainteresowany defensorem Arsenalu

Gabriel
fot. PressFocus Na zdjęciu: Gabriel

Juventus według najnowszych doniesień planuje pozyskać latem nowego obrońcę. Na celowniku Starej Damy znajduje się Gabriel, broniący aktualnie barw Arsenalu. Wieści w tej sprawie przekazał dziennikarz Ekrem Konur w mediach społecznościowych.

  • Juventus ma zamiar w kolejnym sezonie wrócić na szczyt
  • Drużyna z Turynu w trakcie kończącego sezonu wykonała krok wstecz, ale latem władze klubu mają zrobić wszystko, co w ich mocy, aby sytuacja nie powtórzyła się w kampanii 2022/2023
  • Na radarze ekipy z Turynu znajduje się Gabriel, podaje dziennikarz Ekrem Konur

Juventus chce obrońcę Arsenalu

Juventus według doniesień medialnych latem może przejść prawdziwą metamorfozę. Skład ekipy z Turynu ma zostać zmieniony. Wielu zawodników może rozstać się z klubem, a kilku nowych ma się też pojawić.

Bez wątpienia Juve potrzebuje posiłków w defensywie. Tymczasem dziennikarz Ekrem Konur podał na Twitterze, że na celowniku Starej Damy znajduje się Gabriel. Arsenal podobno oczekuje za 24-letniego piłkarza 45 milionów euro.

Gabriel trafił do angielskiego klubu w 2020 roku z francuskiego Lille. W trakcie kampanii 2021/2022 brazylijski zawodnik rozegrał 33 mecze w Premier League, w których strzelił cztery gole.

Obecny kontrakt piłkarza z klubem z Emirates Stadium obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. Rynkowa wartość piłkarza wynosi natomiast 30 milionów. Jeśli transakcja z udziałem Gabriela stałaby się faktem, mógłby wypełnić lukę składzie po Giorgio Chiellinim, który podjął decyzję o rozstaniu z Juventusem.

Czytaj więcej: Pogba odmówił gigantowi Premier League

Komentarze