Przyszłość skrzydłowego Juventusu niepewna. Klub rozważa rozstanie z gwiazdą

Niepewna jest przyszłość Federico Chiesy w Juventusie. Klub jest poważnie zmartwiony jego licznymi kontuzjami, a ponadto rozważa sprzedaż skrzydłowego z uwagi na trudną sytuację finansową.

Federico Chiesa
Pressfocus Na zdjęciu: Federico Chiesa
  • Federico Chiesa zmaga się z nieustannymi problemami zdrowotnymi
  • Skrzydłowy może zostać latem sprzedany przez Juventus
  • Klub poszukuje oszczędności wobec trudnej sytuacji finansowej

Chiesa może paść ofiarą problemów finansowych Juventusu

Federico Chiesa przybywał do Juventusu jako gwiazda Fiorentiny z potencjałem na stanie się gwiazdą Serie A. Po obiecującym początku nadeszły jednak liczne kontuzje, które wykluczyły Włocha na dłużej z gry. 25-latek zerwał więzadła krzyżowe i pauzował przez wiele miesięcy.

W obecnej kampanii Chiesa ma regularne problemy mięśniowe, co martwi sztab szkoleniowy Starej Damy. Klub obawia się, że stan zdrowia skrzydłowego uniemożliwi mu wskoczenie znów na najwyższy poziom. Z tego też powodu, według redakcji Calciomercatoweb rozważa wystawienie go na listę transferową. 

Juventus znajduje się w poważnych tarapatach finansowych i latem będzie musiał pozbyć się przynajmniej kilku gwiazd. Wartość rynkowa Chiesy szacowana jest na 60 milionów euro, dlatego jest on jednym z kandydatów do pożegnania się z zespołem. Sam zawodnik dobrze czuje się w Turynie, jednak Juventus w przypadku otrzymania za Włocha korzystnej oferty nie będzie się raczej długo zastanawiał. 

Komentarze