Manchester United złożył konkretną ofertę za Sancho

Jadon Sancho
Jadon Sancho Pressfocus

Po ponad roku spekulacji i wielu falstartów, Manchester United w końcu zbliża się do umowy o podpisanie kontraktu z Jadonem Sancho z Borussii Dortmund.

  • Jodan Sancho to priorytet Czerwonych Diabłów w letnim oknie transferowym
  • Wiele wskazuje na to, że Anglik po Euro 2020 dołączy do ekipy z Manchesteru

Jodan Sancho coraz bliżej Premier League

W czwartek w niemieckich mediach pojawiła się wieść, że Manchester United złożył ofertę za Jadona Sancho. Bild doszedł do informacji, z których wynika, iż cena zaproponowana przez Anglików sięga około 70 mln euro, natomiast BVB wolałoby zamknąć transakcję bliżej 90 mln euro.

Tymczasem Fabrizio Romano uważa, że otoczenie piłkarza zaakceptowało już wstępne warunki umowy. Kontrakt zawodnika z Manchesterem United ważny byłby przez kolejne pięć lat, jednak na ostateczna decyzję samego zainteresowanego będziemy musieli jeszcze poczekać.

Jedno jest pewne. Anglicy nie zamierzają płacić od razu 90 mln. Istnieje możliwość, aby do klubowej kasy w Dortmundzie trafiło najpierw 70 mln i dopiero później pozostała reszta opłacana byłaby w bonusach.

Wszystko wskazuje na to, że Borussia Dortmund straci angielski talent

Wygląda jednak na to, że wszystkie aspekty są coraz bardziej optymistyczne dla United. W najbliższym czasie oba kluby powinny zawrzeć umowę, dzięki której Sancho powróci do Manchesteru i to cztery lata po tym, jak opuścił szeregi The Citizens.

Co więcej, Manchester City przy sfinalizowaniu ostatecznej transakcji może liczyć na około 15 mln funtów, ponieważ sprzedając Sancho do BVB zawarto specjalną klauzulę w umowie 21-latka.

Jodan Sancho od początku sezonu rozegrał 38 meczy. Kampanię 2020/21 zakończył już z 16 golami na koncie oraz 20 asystami. Taki wynik robi spore wrażenie, a nie zapominajmy, że Anglik sięgnął wiosną po Puchar Niemiec i jest teraz gotowy na nowe wyzwania.

Przeczytaj również: Tottenham prowadzi zaawansowane rozmowy z Fonsecą

Komentarze