Jeden mecz może zadecydować o przyszłości Kane. “Musimy po prostu wygrać”

Harry Kane
Harry Kane PressFocus

Harry Kane nieustannie jest łączony z opuszczeniem Tottenhamem Hotspur, a najczęściej wymienianym argumentem, który miałby za tym przemawiać jest brak możliwości zdobywania trofeów w obecnym zespole. Głos w tej sprawie oraz przyszłości reprezentanta Anglii zabrał menedżer Kogutów Jose Mourinho.

Kane w siedmiu ostatnich sezonach zdobywał dla Tottenhamu dwucyfrową liczbę bramek, ale nie zdobył z nim żadnego trofeum. Według medialnych doniesień angielski napastnik ma z tego powodu coraz poważniej rozważać możliwość zmiany klubu.

Zdaniem Jose Mourinho całą narrację o tym, że Tottenham nie potrafi wygrywać najważniejszych spotkań, może zaburzyć pokonanie Manchesteru City w finale Carabao Cup, który rozegrany zostanie 25 kwietnia.

– Aby zdobyć trofeum, Kane musi po prostu wygrać jeden mecz. Wiem, że to wielkie i trudne spotkanie – powiedział Mourinho. – Wiem, że zagramy przeciwko drużynie, która prawdopodobnie wygra Premier League w tym roku. Naturalnie będzie to bardzo trudny finał.

– Ale aby zdobyć trofeum, musimy po prostu wygrać mecz. Musisz zapytać Harry’ego, bo to coś bardzo osobistego. Myślę, że to on jest odpowiednim gościom, aby porozmawiać z tobą na ten temat – dodał szkoleniowiec Kogutów.

W obecnym sezonie Kane, który aktualnie leczy kontuzję, rozegrał 30 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 20 bramek i notując 14 asyst. W trakcie dotychczasowej kariery 27-letni napastnik zdobył już 208 bramek w 317 występach dla Tottenhamu.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 25. kwietnia 2021 14:11.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze