Jasne intencje Rudigera. Giganci obserwują sytuację

Antonio Ruediger
Pressfocus Na zdjęciu: Antonio Ruediger

Antonio Ruediger wciąż nie przedłużył kontraktu z Chelsea, który wygasa już w czerwcu. Niemiec chce pozostać w Londynie, ale wciąż nie wypracowano porozumienia między obiema stronami. Sytuację piłkarza obserwują Bayern Monachium i Real Madryt.

  • Agenci Antonio Ruedigera i przedstawiciele Chelsea, prowadzą negocjacje kontraktowe
  • Niemiec jest zdecydowanie na kontynuowanie kariery w Londynie, ale przeszkodą są finanse
  • Ewentualny brak porozumienia mogą wykorzystać giganci na czele z Bayernem Monachium i Realem Madryt

Brak porozumienia na linii Chelsea – Ruediger

Antonio Ruediger to podstawowy piłkarz Chelsea, co potwierdzają liczby. Niemiec rozegrał 11 spotkań, w których strzelił gola i zaliczył asystę. Jego aktualna umowa wiąże do z The Blues tylko do 30 czerwca 2022 roku. Nie dziwią zatem doniesienia o jego przyszłości klubowej.

28-letni defensor w Chelsea gra od lipca 2017 roku. Na Stamford Bridge czuje się dobrze, co potwierdził w rozmowie z ESPN. – Muszę udowadniać swoją wartość w każdym meczu i plotki nie mogą mnie rozpraszać. Decyzja będzie należała do mnie, a nie do kogoś innego. Mogę jednak powiedzieć, że czuję się dobrze w miejscu, w którym jestem – zapewnił Ruediger.

Fabrizio Romano informuje, że dla obrońcy londyńczyków priorytetem jest kontynuowanie kariery w Chelsea. Rozmowy agenta Niemca i klubu trwają, ale obu stronom wciąż daleko do osiągnięcia porozumienia. 28-latek chce zarabiać 10 milionów funtów. Aktualny triumfator Ligi Mistrzów proponuje Ruedigerowi 7,5 miliona funtów.

Niemiecki defensor w przypadku rozstania z Chelsea, nie powinien mieć wielkiego problemu ze znalezieniem nowego pracodawcy. Romano dodaje, że sporo klubów wykazuje zainteresowanie pozyskaniem Ruedigera, gdy ten będzie bez kontraktu. Wyścig jest zatem otwarty. Największe szansa na sprowadzenie 28-latka mają Bayern Monachium i Real Madryt.

Czytaj także: Alarm w Madrycie. Kluczowy piłkarz nie trenował

Komentarze