Napastnik Liverpoolu zostanie zawodnikiem AS Monaco

Takumi Minamino
Pressfocus Na zdjęciu: Takumi Minamino

W sobotę Fabrizio Romano przekazał, że Takumi Minamino przeniesie się latem z Liverpoolu do AS Monaco. Japończyk po 2,5 roku opuści ekipę z Anfield. Monakijczycy zapłacą za napastnika ok. 15 milionów euro.

  • Minamino rzadko dostawał w Liverpoolu szanse
  • Japończyk pełnił funkcje rezerwowego i w trakcie 2,5 sezonu rozegrał tylko 53 mecze
  • Napastnik latem przeniesie się do AS Monaco

Japończyk nie przebił się na Anfield

Takumi Minamino zakupiony został przez Liverpool w styczniu 2020 roku z Red Bull Salzburg. Japończyk sprowadzony był z myślą uzupełnienia składu, ale dość szybko przekonał się, że o jakiekolwiek minuty przy tak dużej rywalizacji w formacji ataku będzie naprawdę ciężko. Rzadko kiedy dostawał on szanse, a jeśli już, to w mniej znaczących spotkaniach.

Minamino pod koniec sezonu 2021/22 zdecydował, że chciałby latem poszukać klubu, który zapewniłby mu regularne występy. Faworytem od początku było AS Monaco, które szybko nawiązało kontakt z zarządem The Reds. Wicemistrzowie Anglii nie chcieli robić napastnikowi problemów z odejściem. Zapowiedzieli, że jeśli tylko otrzymają kwotę zbliżoną do tej, którą za niego wyłożyli, Japończyk będzie mógł odejść. 

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, Minamino przeniesie się latem do Monaco. Klub z księstwa zapłaci za niego 15 milionów euro i dodatkowe 3 miliony w bonusach. Informacje te przekazał Fabrizio Romano. Pozostaje czekać jedynie na oficjalne potwierdzenie ze strony francuskiego klubu. 

Takumi Minamino w barwach Liverpoolu rozegrał łącznie 53 mecze. Jego bilans to 14 strzelonych goli i trzy asysty. 27-latek z klubem z Anfield sięgnął po mistrzostwo Anglii, a także puchar Anglii i puchar Ligi Angielskiej.

Czytaj też: Bayern dopiął swego, gigant Bundesligi sfinalizował big deal

Komentarze