Inter negocjuje hitowe transfery. ”Rzuciliśmy siły na tych dwóch graczy”

Romelu Lukaku
Pressfocus Na zdjęciu: Romelu Lukaku

Najbliższe lato będzie gorące w Mediolanie. Inter chce, aby do drużyny dołączyli Romelu Lukaku i Paulo Dybala. Informację tę potwierdził dyrektor klubu.

  • Jest szansa, że Paulo Dybala i Romelu Lukaku nosić będą te same barwy
  • Piłkarzy chce pozyskać Inter
  • O ich sytuacji wypowiedział się dyrektor mediolańskiego klubu

Trudne, ale wykonalne zadanie

Wygrany puchar i Superpuchar Włoch to nagroda pocieczenia, z którą Inter skończył sezon 2021/2022. Mediolańczycy stracili bowiem wywalczone rok temu mistrzostwo Włoch. Celem na najbliższe rozgrywki jest odzyskanie tytułu. W klubie już rozmyślają jak to zrobić. W byciu najlepszą drużyną w Serie A pomóc drużynie mają dwaj światowej klasy piłkarze, czyli Romelu Lukaku i Paulo Dybala. Proces ich pozyskania już trwa.

Nasz wywiad, negocjacje, przeplatają się z innymi rozmowami. Musimy mieć ambicję wypróbowania wszystkich sposobów, bez strachu i obaw, że nie osiągniemy celu. Pozyskanie Lukaku jest możliwe, ale są trudności i musimy ocenić, czy istnieją warunki, by go zakontraktować, czy nie – tak potencjalny powrót Lukaku skomentował dyrektor Interu Giuseppe Marotta. Przyznał on również, ze mediolańczycy będą się starać o zakontraktowanie Dybali.

Trudno udzielić precyzyjnej odpowiedzi. To są nasze cele, ale musimy pamiętać o kwestiach ekonomicznych. Rzuciliśmy siły na tych dwóch graczy. Jeśli się nie uda, przejdziemy do innych celów. Nie liczy się jednostka, a drużyna, a ta grupa już jest silna – wyjaśnił Giuseppe Marotta.

Dybala 1 lipca stanie się wolnym graczem. Wówczas wygaśnie jego kontrakt z Juventusem, co znacznie ułatwia kwestię jego pozyskania. Interowi pozostaje przekonać Argentyńczyka i jego agenta. Zapłacić trzeba zaś za ewentualne wypożyczenie Lukaku z Chelsea. Według Fabrizio Romano na konto londyńczyków miałoby wpłynąć dziesięć milionów euro plus bonusy. Ponadto włoski klub opłacałby całą pensję Belga.

Czytaj także: Aurelien Tchouemani, czyli pomocnik dla Realu Madryt na dekadę

Komentarze